Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri NBA 2K League ertelendi

NBA 2K League ertelendi

NBA'in corona virüsü sebebiyle iptal olmasının ardından 2K League'in başlangıç haftasının ileri bir tarihe ertelenmesine karar verildi.

Geçtiğimiz günlerde Rudy Gobert ve Donovan Mitchell gibi basketbol yıldızlarına corona virüsü bulaştığı haberleri çıkmıştı. Bunun üstüne vakit kaybetmeden tedbir alma kararı alan lig yönetimi, maçların iptal olduğunu ve organizasyonun ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu. Benzer bir karar da ligin dijital tarafından geldi. NBA, 2K League'in ileri bir tarihe kadar oynanmayacağını açıkladı.

Mart ayı NBA 2K League için çok önemli bir ay olacaktı. 2020 sezonunun 24 Mart tarihinde başlaması planlanıyordu ancak COVID-19 adlı virüsün kısa sürede büyük kitleleri vurması ciddi tedbirler alınmasına yol açtı. Ligin ertelenmesinin marka bazında yaratacağı olumsuz etkileri azaltmak adına sezon dışı turnuvaların yapılacağı da açıklamada yer aldı. Oyuncular bu turnuvalara online olarak evlerinden katılım sağlayabilecek.

Utah Jazz oyuncuları Rudy Gobert ve Donovan Mitchell'ın virüs kaptığının anlaşılmasından sonra NBA'de büyük panik yaşandı. Çok çabuk yayılabilen COVID-19 virüsünün diğer oyunculara da bulaşabilme ihtimalini ortadan kaldırmak için maçların bir süre iptal edilmesine karar verildi.

NBA gibi Dünya'nın en büyük spor kuruluşlarından birinin ertelenmesi, durumun ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor diyebiliriz. Özellikle Amerika gibi yüksek nüfuslu bir ülkede böyle tedbirlerin alınması gerekiyor.