Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Capcom gelecek yıla kadar çok iyi oyunlarla karşımıza çıkacağını duyurdu!

Capcom gelecek yıla kadar çok iyi oyunlarla karşımıza çıkacağını duyurdu!

Capcom çok başarılı bir mali yıl bekliyor. Capcom'un kazançlarının bir parçası olarak yayıncının FY2020'sine yönelik açıklayan şirket, Nisan ayında başlayan ve 2021 Mart'ının sonuna kadar devam eden FY2021 planlarına değindi.

Bu planlar dahilinde yılın sonuna kadar, Capcom 28 milyon adet oyun satmayı bekliyor. Resident Evil 3, elbette, yılki beklentilerin en büyüğü olarak karşımıza çıkıyor. Tüm oyunlarının birden fazla platforma geldiğini varsayarsak, muhtemelen şu an ile Mart sonu arasında başlatılan üç veya dört oyun da yine bu kapsamda geliyor.

Resident Evil 8 açıkçası büyük bir söylenti ve yayıncının yeni bir dövüş oyunu üzerinde durması da mümkün görünüyor. Dead Rising ve onun gibi oyunlar da hedefte yer alıyor. Dead Rising, Xbox ile yakından ilişkili olduğu için Xbox Series X ile birlikte yeni bir sürüm gelebilir gibi duruyor.

Capcom'un piyasaya sürmeyi planladığı oyunların hangi serilerin parçası olduğuna dair bir ipucu vermiyor, sadece “büyük oyunlar” olduklarını söylüyor. Buna bağlı olarak da büyük oyunların satış beklentileri de gerçekten yüksek olacağını düşündürüyor.