Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Pokemon dönüşümlerinden esinlenen retro oyun: Cassette Beasts

Pokemon dönüşümlerinden esinlenen retro oyun: Cassette Beasts

Pokemon dönüşümlerinden esinlenen çok tatlı bir oyunun fragmanı yayımlandı. Cassette Beasts adlı oyun Walkman kullanarak canavarlara dönüşmeyi sağlayan 80’ler görüntüsünde bir RPG oyunu olarak sunuluyor. Oyunun içinde ağırlıklı renklerin mor, yeşil ve mavi olduğu görülüyor. Yayımlanan oyun tanıtımında çok tatlı bir evren bizi bekliyor. 

İngiltere merkezli indie oyun yapım stüdyosu Bytten Studio’dan PC’ye ve konsollara gelen Cassette Beasts oyuncuların kaset teknolojisinin müthiş gücünü kullanarak yaratıklara dönüştürdüğü ve dövüştü RPG tabanlı bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Daha önce Stardew Valley, Wargroove ve Starbound gibi oyunlar üzerinde çalışan geliştiriciler Jay Baylis ve Tom Coxon,Cassette Beasts oyununu yaratmada Pokémon dönüşümlerinden ilham alıyor. New Wirral’ın uzak adasında, oyuncu tarafından yaratılan karakter ve NPC arkadaşları, 120 farklı canavarı toplamak ve dönüştürmek için portal kaset oyuncularını kullanıyor. Herhangi iki canavar bir biçimde birleşerek güçlerini ve zekâlarını katlanarak vuruş kabileyetlerini artırabiliyor. 

Stüdyo, oyunun resmi web sitesinde detaylı paylaşımlar yapıyor. Retro oyunları sevenler için güzel bir seçenek olabilir. Şu an için oyunun çıkış tarihi belli değil ancak oyun kesinlikle dikkat çekici duruyor. 

Söz konusu fragman: