Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Gezegeni kurtarmak sizin elinizde: ücretsiz olarak sunulan Planetfriend

Gezegeni kurtarmak sizin elinizde: ücretsiz olarak sunulan Planetfriend

Her geçen gün yeni bir oyun arayışına giriyoruz. Bazı çok sevdiğimiz hikayeli oyunların sonu gelirken bazılarından da biz sıkılabiliyoruz. İşte o arayışta mini bir oyun arayanlar için Planetfriend tam da size göre. Ücretsiz olarak kısa süre önce sunulan oyunun oyun içi dinamikleri basit olsa da eğlenceli bir oyun sunuyor. 

Sanal bir geliştirme oyunu oyan Planetfriend, bugüne kadar geliştirilmiş oyunlardan biraz olsun farklı. Oyunda çok büyük olan bir gezegeni yönetiyoruz. RPG tabanlı bir oyun olan Planetfriend bir gezegeni ve çevresini kontrol edebildiğiniz bir oyun evrenine sizi götürüyor. 

Oyunda kral da kraliçe de siz oluyorsunuz, gezegeninizi dilediğiniz gibi yönetebiliyor, isterseniz yönettiğiniz gezegeni cennete isterseniz de kozmik ışınlarla bir cehenneme çevirebiliyorsunuz. Burada asıl gönderme yapılan şey ise insanın Dünya’yı isterse aldığı tedbirlerle iyi bir hale getirebileceğini bunun yanında da nasıl korkunç bir hale getirebileceği işleniyor. Bu oyuna bakıldığında farklı düşünülmüş ancak basit bir oyun olduğu görülüyor. 

Oyunu ücretsiz olarak oynanabilen oyunun PC tarafında yalnızca Windows işletim sistemi ile uyumlu olduğunu aktaralım. Oyunu incelemek ya da oynamak için buraya tıklayın.