Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Call of Duty World League’ın Londra elemeleri başlıyor

Call of Duty World League’ın Londra elemeleri başlıyor

Efsane oyunlar dendiğinde akla ilk gelenlerden biri Call of Duty’nin World League Londra turnuvası, oyunun sevenleri tarafından heyecanla bekleniyor. 3 Mayıs ile 5 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan turnuva Copper Box Arena’da gerçekleşecek. Turnuvada en iyi 16 Call of Duty takımı mücadele edecek.

2016 yılından beri devam eden bu turnuvada 2016’da Team Envy, 2017’de OpTic Gaming ve 2018’de Evil Geniuses şampiyonluğa ulaştı. Şampiyonluk karşılaşmasına kadar bölgesel elemeler gibi birçok bağlantılı karşılaşma gerçekleşiyor. Bu yıl şampiyon olacak takımın belli olacağı turnuvanın ilk ayağı Las Vegas’ta kazanan takım OpTic Gaming olmuştu. Turnuvanın ikinci eleme bölgesinde kazanan takım Luminosity Gaming oldu ve şimdi de üçüncü bölge olan Londra’nın kazananı belli olacak.

Bu yılın şampiyon olan takımı, toplam 6 milyon dolar olan ödül havuzundan en büyük payı yani 2 milyon doları kasasına koyacak. Şampiyon ise, elemelerin ardından Ağustos ayında gerçekleşecek. Turnuvaya katılacak olan 16 takım, 4 grupta mücadele edecek. Takımların yer aldığı gruplar aşağıdaki gibi listeleniyor:

A Grubu: 100 Thieves, Optic Gaming, Enigma6 ve Team Reciprocity

B Grubu: Gen.G, Splyce, Luminosity ve Denial Esports

C Grubu: eUnited, FaZe Clan, Team Envy ve Evil Geniuses

D Grubu: Midnight Esports, Team Heretics, Uyu ve Elevate

3 Mayıs’ta başlayacak olan Londra bölgesel eleme maçlarının ilk turu 16.00 itibarıyla başlayacak ve gün içinde gruplar kendi içlerinde mücadele edecekler.