Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Call of Duty: Mobile yeni güncellemesiyle Rust haritasına kavuşuyor

Call of Duty: Mobile yeni güncellemesiyle Rust haritasına kavuşuyor

İlk piyasaya sürüldüğünde PUBG Mobile alternatifi olarak sunulan Call of Duty: Mobile gerçekten de kısa süre içinde oldukça sevildi ve popüler bir hale geldi. Tencent ve Activision ortak imzası taşıyan Call of Duty: Mobile geçenlerde yeni bir güncelleme ile Rust haritasına kavuşacağı söyleniyordu. Nihayet oyunun yeni 1.0.12 güncellemesi geldi ve oyun beklenen haritaya kavuştu bu haritaya kavuşmasının da yanında bazı yeni özellikler de oyuna kazandırıldı.

Oyunun hem iOS hem de Android sürümü için yayımlanan bu güncelleme ile birlikte yeni sezon ile birlikte oyun yeni oyun modlarına kavuşacak. Bununla birlikte yeni haritalar ve 6. Sezon Sıralama Modu desteği kazanacak olan oyunun yeni karakterler ile renklenmesi ve silah dengesi değişiklikleri ile de oyuncuların deneyimlerini artıracak gibi duruyor.

Call of Duty: Mobile an itibarıyla 150 milyon indirmeyi aşmış durumda. Oyun yeni güncellemesiyle birlikte Call of Duty: Modern Warfare 2‘nin en sevilen haritalarından olan Rust’a kavuştu.

Rust haritasıyla birlikte Saloon adında yeni bir harita da oyunda yerini aldı. Kill Confirmed ve Capture The Flag modu geldi. Bu detayların yanında bir de daha önce de haberini yaptığımız gibi Activision ve Sony Mobile iş birliğiyle düzenlenen Call of Duty: Mobile World Championship 2020 Turnuvası 30 Nisan 2020 tarihinde başlayacak. Daha üst seviyedeki oyunculara hitap eden bu turnuvada tam tamına 1 milyon doları aşkın ödül dağıtılacak.