Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PlayStation 5 çıkış tarihi için yeni bir iddia ortaya atıldı! Yakında geliyor

PlayStation 5 çıkış tarihi için yeni bir iddia ortaya atıldı! Yakında geliyor

PlayStation 5 çıkış tarihi için birçok haber ortaya çıkmış durumda. Farklı tarihleri işaret eden sızıntılardan sonra şimdi de bir raporun sızdığı belirtildi. Bu raporda duyuru tarihi için bilgiler var.

PS 5 için çok fazla spekülasyon olmuştu. Özellikle Türkiye’de yaşanan bazı gerilimler PS oyuncularını ikiye bölmüştü. Bunun yanında en yeni oyun konsolu PS 5 için ortaya çıkan bir blog yazısında çıkış tarihinin ne olduğu aktarıldı.

Yine Türkiye’de yakın zaman önce yurt dışından gelen oyun konsollarına yüzde 50 zam yapılmıştı. Bu nedenle PlayStation 5 aslında ülkemizde olduğundan da yüksek bir fiyata çıkacak gibi duruyor yine de oyunseverlerin merakla beklediği yeni oyun konsolunun çıkış tarihine yönelik atılan iddialarda 4 Haziran 2020 planlanıyor deniyor.

Söz konusu tarihin ise oyun konsolu ile sunulacak oyunlar tanıtılırken resmi olarak açıklanacağı söyleniyor. Ortaya çıkan iddia sahibi aslında oldukça güvenilir zira aynı kişi daha önce de  Nintendo hakkında tarihi doğru tutturmuş ve güven kazanmıştı.

Bazı kişilere göreyse oyunun çıkış tarihi mayıs ayının son haftası olacak ama bakalım hangi çıkış tarihi tahmini doğru çıkacak?