Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri BBL’in IGL’i pAura ile röportaj gerçekleştirdik.

BBL’in IGL’i pAura ile röportaj gerçekleştirdik.

VCT EMEA Kickoff’ta mücadele eden temsilcimiz BBL, B grubunda oynadığı NAVI ve KOI karşılaşmalarını kaybetmesinin ardından turnuvaya veda etti. Bu sonuçlar ışığında yeni sezon BBL için istendiği gibi başlamadı. Masters Madrid’e katılamayan takım, Nisan’da başlayacak EMEA Ligi’ne kadar resmi maça çıkmayacak. 2-0 kaybedilen Movistar KOI karşılaşmasının ardından takımın IGL’i pAura ile röportaj gerçekleştirdik.

Maçla alakalı düşüncelerin nelerdir?

pAura: Kötü hissediyorum. Açıkçası antrenmanda yaptığımız şeyleri tam olarak yansıttığımızı düşünmüyorum. Hem ben hem takımım. Daha farklı olacağına %100 inanıyordum ki zaten NAVI maçında gösterdiğimiz performans bunun bir kanıtıdır. Harita bazlı daha sıkı hazırlık yapmamız lazım. Takımın ilk sınavıydı bu turnuva. Daha iyi performans göstereceğimize inanıyorum, bugün olmadı ama bu sene bir şeyleri başarabileceğimize inanıyorum, elimizden geleni yapacağız.

Bind’da çok daha iyi bir performans göstermiştiniz ilk maçta, bu maç öyle olmadı. Bunu neye bağlıyorsun?

pAura: Rakip de bir gün öncesinde Bind’da oynadı, onlar aynı çizgilerinde kaldılar. Bu maçta baktık, nasıl karşılık vermemiz gerektiğini konuştuk ama biraz galiba overhype, gözükmeyen gereksiz bir endişe gibi bir şey vardı takımda. Normalde yaptığımız rotasyonlar da maçta gözüktüğü gibi değil. Takım da farkında. Anlık olarak da çözmeye çalıştık. Maç esnasında heyecan, belki stage baskısı, diğer arkadaşlarım nasıl hissettiler, ne düşündüler de bu performansı sergiledik tam emin değilim. Maçı tekrar açıp VOD review yaptığımızda zaten mutlaka konuşacağız bunları. NAVI maçında rakibe dair bir fikrimiz yoktu, kendi oyunumuzu oynarken daha rahattık. Ama rakip hakkında fikrimiz olunca sanırım onların hareketlerini bir şeylere yorduk analizden dolayı, bu da oyunumuzu biraz bozdu, buna eminim. Galiba tam olarak böyle oldu. Kendi oyunumuzu yansıtamadık ve KOI karşısında kaybetmemize sebep oldu.

Sezonun henüz başındayız, BBL’i yeni yeni izliyoruz. Bu kadar tecrübeli bir oyuncu olarak, böyle bir yenilgiyle başladıktan sonra sezonun kalanı hakkında ne düşünüyorsun?

pAura: Artık yenilmeye tahammülüm kalmış durumda değil. Bu pes etmek demek değil, elimizden geleni yapacağız takım olarak. Herhangi bir yenilgiye daha tahammülüm olmayacaktır ama. Gelecek maç, bir lig maçı olacaktır, onu kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Başka ne söyleyebilirim bilmiyorum. Daha iyi oynadığımıza eminim, bizde olan veriler, rakibe karşı yaptıklarımız, denediğimiz şeyler bambaşkayken bunu böyle yansıtmak hem bunaltıcı hem de üzücü benim adıma.

Bu formatta bir sonraki maçınız nisan ayında gözüküyor. Bir profesyonel oyuncu olarak ne düşünüyorsun bu konu hakkında?

pAura: Neredeyse eylül ayından beri bekliyoruz bu turnuva için. Şimdi bizim gibi elenen takımlar nisan ayını bekleyecek. Arada hiçbir tecrübe edinemiyorsun. Yeni gelen oyuncular da var, tecrübesi az oyuncular var. Bir ay daha, yaklaşık 37-40 gün daha, bekleyeceğiz ilk maç için, belki de daha fazla. Hangi gün başlayacağını tam olarak bilmiyoruz çünkü. Daha fazla beklemek daha fazla strese sebep oluyor. Bir şeyleri oturturken resmi maçta tecrübe etmek lazım. Burada iki maç oynadık, daha fazla maç oynamak isterdim. KOI’yi yenip 4-5 maça çıkmak isterdim ama iki maçta bitti. Tabii ki bundan dolayı mutlu oluyorum diyemem. Çok az maç oynuyoruz, bence herkes daha fazla maç oynamak ister.

BBL aslında çok şeyi değiştirdi geçen seneye kıyasla. Bu kadroyla alakalı düşüncelerin, hedefleriniz nelerdir?

pAura: Her takımın olduğu gibi biz de en iyisini yapmayı hedefliyoruz. Yapabileceğimize de inanıyorum. Takım arkadaşlarım gayet zeki, oyun anlayışları gayet açık, daha da iyi olmak için koçumuzla birlikte çalışmalar yapıyoruz. Ligde sürekli birlikte maç oynamanın bize daha iyi geleceğini düşünüyorum. NAVI maçı bizim için hem iyi hem kötü oldu, KOI bence çok kötü oldu. Lig maçında 10 tane maç oynayacağız, bu artık alışkanlık haline gelecek, kazanma alışkanlığı oturduktan sonra rahat bir şekilde ilerleyebileceğimizi, bizim için iyi olacağını ve seneyi başarılı şekilde geçirebileceğimize inanıyorum. Bu sefer olmasa da bir sonrakinde olacağına inanıyorum. Olmak zorunda.

Turnuvada devam eden diğer Türk takımı FUT Esports, onların şansını nasıl görüyorsun?

pAura: Öncelikle başarılar dilerim onlara. Bizleri umarım güzelce temsil ederler. NAVI’yi ve Fnatic’i henüz görmedik ama bugün göreceğiz, oyun planları sanırım daha ileride. Ancak FUT’un kimyaları gayet iyi, umarım en güzel şeyi başarabilirler kendileri adına.

Fnatic’ten bu sene de bir dominasyon bekliyor musun?

pAura: Gerçekten iyi oynuyorlar, bireyselleri de kuvvetli, takımın genel olarak bireysel kararları kuvvetli. Ancak bu VALORANT. Verilere bakıyorsun, oynadığın antrenmanlara bakıyorsun ama her zaman dediğin gibi olmuyor, herkes herkesi yenebiliyor. Bu kesin yener ya da yenilir dediğiniz zaman hep tersi oluyor bence. Şunu söyleyebilirim, Fnatic’in çok iyi performans göstereceğine eminim.

Sezon daha devam edecek, BBL taraftarına söylemek istediğin bir şeyler var mı?

pAura: 3 senedir bu oyunu oynuyorum. Daha önce de BBL çatısı altında oynadım. Biz onları mutlu etmeliyiz, onlar da bizi mutlu etmeli. Bunun kötü versiyonunu hepimizin yaşadığını düşünüyorum. Bence kamçılamak, kötü söz söylemek, destek olmamak, benim artık moralimi bozmuyor, gördüğüm şeyleri görüp geçiyorum ama diğer takım arkadaşlarımın etkilenebileceğine eminim. Ben böyle söylesem de içimde bir yerlerde etkileniyor olabilirim. Etkilenmemek için elimden geleni yapıyorum. Zaten gerçek BBL taraftarının bizi desteklediğine eminim ve destekliyorlar da. Onlara teşekkür ederim. Biz de gerçekten olabildiğince, verimli ya da verimsiz tartışılır ama her şeyimizi vermeye çalışıyoruz. Daha iyi oynadığımıza yemin edebilirim ama bunu göstermeden, uygulamada göstermeden, kanıtlamadan benim sözümün hiçbir önemi yok. Umarım gelecek turnuvalarda daha başarılı bir BBL takımı izletiriz.

Değerli konuğumuza röportaj için teşekkür eder, kendisi ve takımına sezonun geri kalanında başarılar dileriz.

 

 

Yorum ekleyin