Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri BBL’İN DE YER ALACAĞI LAST CHANCE QUALIFIER

BBL’İN DE YER ALACAĞI LAST CHANCE QUALIFIER

Last Chance Qualifier Nedir?

Last Chance Qualifier, VALORANT’ın yıl sonu yapılan ve en prestijli turnuvası olan Champions’a gitmek için son şans anlamına geliyor. Bu sene yapılacak olan Champions turnuvası
İstanbul’da düzenlenecek ve 2 – 19 Eylül tarihleri arasında oynanacak. Last Chance Qualifier ise Ağustos ayında oynanacak. Ayrı olarak EMEA, Amerika, Doğu Asya, APAC ve
Güney Amerika bölgelerinde düzenlenecek. Her bölgede 8 takım mücadele edecek ve kendi bölgelerinde şampiyon olan takımlar Champions turnuvasına doğrudan katılma şansını elde edecek.

 

EMEA Last Chance Qualifier detayları:

EMEA bölgesi, VALORANT’ın ve genel olarak FPS oyunlarının gözdesi konumunda. Bu sebepten dolayı EMEA Last Chance Qualifier’ı kimin kazanacağı da merak konusu.

• EMEA LCQ turnuvası 8 takımdan oluşacak.
• Turnuva 7 – 14 Ağustos tarihlerinde oynanacak.
• EMEA LCQ’da 50 bin €’luk bir ödül havuzu bulunuyor.
• Etkinliğin online olarak düzenlenmesi bekleniyor.
• Şampiyon olan takım Champions İstanbul’a katılım hakkını elde edecek.

 

BBL’in turnuvadaki konumu:

Temsilcimiz BBL Esports ise EMEA bölgesinde toplamış olduğu puanlar ile birlikte EMEA Last Chance Qualifier’a katılmaya hak kazandı. Aynı zamanda BBL, EMEA Last Chance Qualifier’da yer alacak olan tek Türk takım konumunda.

Ek olarak gündemde BBL’in VALORANT kadrosunda bazı ayrılıklar olabileceği konuşuluyor. BBL Esports, eğer kadrosunda değişiklik yapacaksa bile Last Chance Qualifier slotunu kaybetmemek adına en az 3 oyuncusunu sabit tutmak zorunda. Kurallar gereği Last Chance Qualifier’a katılma hakkı olan herhangi bir takım eğer 3’ten fazla oyuncu değişikliği yaparsa, slot hakkını kaybetmiş oluyor.

 

Yorum ekleyin