Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri BBL ESPORTS, VALORANT OYUNCUSU PAURA’YA VEDA ETTİ!

BBL ESPORTS, VALORANT OYUNCUSU PAURA’YA VEDA ETTİ!

BBL Esports, VALORANT oyuncusu Melih ‘pAura’ Karaduran’a veda etti. Dün itibariyle BBL, takımın IGL’i pAura’nın inaktif kadroya çekildiğini duyurdu.

 

pAura’nın Kariyer Özeti:

VALORANT’ın başlamasıyla birlikte rekabetçi arenaya adım atan pAura, ilk olarak yakın arkadaşı Turko ile birlikte Prodigy takımında mücadele etmişti. Sonrasında Looking4org, Purple Cobras ve Inferno gibi takımlarda kısa süreli de olsa yer almıştı. Devamında kariyerinin en önemli başarılarından birine imza attığı Team Heretics ‘e transfer oldu. 20 Ekim 2020 ve 21 Mayıs 2021 tarihleri arasında Heretics forması giyen pAura, bu süreçte EU şampiyonu unvanını elde etti.

21 Mayıs 2021 tarihinde ise Blaze Esports yani şu anki adıyla SuperMassive Blaze, pAura’nın da bulunduğu yeni rüya kadrosunu duyurdu. 5 Türk oyuncudan oluşan bu kadro arenaya oldukça iddiali bir giriş yapmıştı. Kağıt üzerinde inanılmaz güçlü duran bu süper takım, girdiği ilk turnuva olan Challengers 1 – Turkey şampiyonu oldu. Bunun üzerine başarısını devam ettiren SMB ekibi, EMEA Challengers Aşama 3 turnuvasında ikinci olmasının ardından Masters Berlin’e katılmaya hak kazanmıştı. Masters Berlin’de istediği sonucu alamayan SMB, gruptan çıkamadı ve turnuvayı 9-12. olarak tamamladı. Bu sonuçtan bir süre sonra ise pAura, takım tekliflerine açık olduğunu duyurdu.

BBL, 30 Aralık 2021 tarihinde resmi olarak pAura’yı VALORANT kadrosuna kattı. Bu süreçte pAura takımda IGL rolünü üstlendi.  BBL Esports, pAura transferinden sonraki süreçte Türkiye şampiyonu olarak EMEA Challengers turnuvasında mücadele etmeye hak kazandı. İlk EMEA turnuvasında BBL gruptan çıkamasa da ligde kalmayı başardı. Geçtiğimiz günlerde sona eren EMEA Challengers Aşama 2 turnuvasında ise BBL ekibi istediği başarıyı yakalayamadı ve 7-8. olarak turnuvaya veda etti. Bugün itibariyle ise BBL Esports, VALORANT oyuncusu pAura’nın inaktif kadroya çekildiğini duyurdu. Diğer yandan pAura’nın yerine kimin kadroya dahil edileceği de merak konusu.

 

pAura’nın BBL ayrılığı ile alakalı açıklaması:

Yorum ekleyin