Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri FLANK ÖZEL | BBL ESPORTS, CYDERX’İ VALORANT KADROSUNA KATACAK.

FLANK ÖZEL | BBL ESPORTS, CYDERX’İ VALORANT KADROSUNA KATACAK.

Flank’e gelen bilgilere göre BBL Esports, eski SuperMassive Blaze VALORANT oyuncusu CyderX’i kadrosuna katmaya hazır. Ayrıca tecrübeli oyuncunun takımda IGL rolünü üstlenmesi bekleniyor.

EMEA Challengers Aşama 2 turnuvasında istenilen başarıyı sağlayamayan BBL’in VALORANT kadrosunda değişiklik yapacağı konuşuluyordu. Bu dedikodular çok sürmeden 28 Haziran tarihinde BBL Esports, takımın IGL’i pAura’nın inaktif kadroya çekildiğini duyurdu. BBL Esports pAura’nın ayrılışından sonra CyderX transferi ile birlikte kadroyu tamamlamayı planlıyor. BBL Esports’un oluşan bu kadro ile birlikte ilk hedefi EMEA Last Chance Qualifier turnuvası olacak.

 

CyderX’in VALORANT Kariyer Özeti:

CS:GO sahnesinden tanıdığımız CyderX, VALORANT’a geçişinden sonra ilk olarak Kafalar Esports forması giymişti. Sonrasında ise SuperMassive Blaze’in yeni VALORANT kadrosunda yer almıştı. Bu süreçte SMB ekibi CyderX önderliğinde Türkiye şampiyonu olmayı başardı ve EMEA bölgesinde mücadele etmeye hak kazandı. Fakat EMEA Challengers ve EMEA Promotion turnuvalarında istenilen başarıyı sergileyemeyen SMB, kadroda değişikliğe gitti.  24 Nisan tarihinde SuperMassive Blaze, CyderX’in inaktif kadroya çekildiğini duyurmuştu. 17 Haziran tarihinde ise SuperMassive Blaze, CyderX ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdıklarını resmi olarak açıkladı.

 

Potansiyel BBL Esports VALORANT Kadrosu:

🇹🇷 CyderX

🇹🇷 AsLanM4shadoW

🇹🇷 QutionerX

🇹🇷 aimDLL

🇹🇷 Turko

Yorum ekleyin