Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 2023’TE VALORANT ESPORU NASIL OLACAK? REKABETÇİ VALORANT’IN GELECEĞİ

2023’TE VALORANT ESPORU NASIL OLACAK? REKABETÇİ VALORANT’IN GELECEĞİ

Riot Games, VALORANT esporunda çığır açacak yeni sistemi duyurdu. 2023 yılı ile birlikte ekosistemde büyük değişikler yapılacak.

Riot: “VALORANT’ın rekabet potansiyeli kocaman bir buzdağı ve biz henüz sadece bu dağın üstünü eşeliyoruz. 2023’te VALORANT rekabet ekosisteminde büyük değişiklikler yapıyoruz. Bu değişiklikler, oyunculara ve oyunu sevenlere daha iyi bir deneyim sunmanın yanı sıra VALORANT’ı dünyanın en iyi FPS oyunu olmaya bir adım daha yaklaştıracak.”

 

Yepyeni Seçkin Uluslarası Ligler:

• VALORANT esporunda üst düzey rekabetin sağlanması adına üç tane uluslarası lig kurulacak. EMEA, Amerika ve Asya bölgelerindeki takımları kapsıyor. Bu liglerde yer alan Dünyanın en iyi takımları LAN ortamında ve canlı bir seyirci topluluğu karşısında birbirleriyle mücadele edecek. Yıl boyunca bu üç ligde başarı sağlayan takımlar ise iki kere düzenlenecek olan Masters etkinliğine ve sadece bir takımın kazanacağı Champions turnuvasına gitmeye hak kazanacak. Ayrı olarak bu liglere takımlar sadece davet yolu ile katılım sağlayabilecek.

• Henüz oluşturulacak bu üç ligde kaçar takım olacağı resmi bir şekilde açıklanmadı. Fakat dedikodular her ligde on tane takım olacağı yönünde.

– EMEA → EU + TR + CIS + MENA
– Amerika → NA + BR + LATAM
– Asya → KR + JP + SEA + CH

 

Partnerlik Sistemi:

• Riot Games, Dünyanın dört bir yanından seçilmiş organizasyonların katılım bedeli ödemeden dahil olabileceği bir rekabetçi ortamı oluşturacak ve bu takımlarla uzun vadeli ortaklıklar kuracak.

• Riot Games Espor Operasyonları Lideri Whalen Rozelle: “VALORANT’ta günümüzün en nefes kesici esporunun yanı sıra endüstrideki en iyi yönetilen, tutkulu ve heyecan verici takımları inşa etmek istiyoruz. VALORANT için uzun vadeli ortaklık modelimizi sadece takımların sürdürülebilirliğini değil, gelişmelerini ve organizasyonlarını VALORANT esporunun büyümesine ayak uydurabilecekleri şekilde desteklemek için tasarladık. Seçili organizasyonları herhangi bir katılım ücretine tabi tutmadan başarıya uzanan uzun vadeli bir ortaklık kurmaya hazırlanıyoruz. Hedefimiz, ortaklarımızın kaynaklarını mümkün olan en rekabetçi takımı kurmaya odaklaması, çeşitli reklamlar ve esporla ilgili diğer girişimlerle kendi hayran
kitlesini büyütmesi. 2022 yılı boyunca Riot Games, VALORANT’ı dünyanın öncü FPS esporu haline getirmek için doğru uzun vadeli ortakları belirleyeceği seçici bir başvuru sürecini yürütecek. Seçim kriterlerine uyan takımlar, Riot Games’den yıllık finansal destek alacak ve eşsiz oyun içi uygulamalar ve ürünlerle ilgili işbirliklerinde özel fırsatlar yakalayacak. Ortaklık yapılan takımlar, espor markalı içeriklerin dağıtımını yapabilecek ve bu sayede VALORANT’ın mevcut 15 milyonluk aylık oyuncu kitlesinin hem oynarken hem de izlerken tuttuğu espor takımlarıyla ilgili düşüncelerini yansıtmasına olanak tanıyacak.”

• Riot Games Espor Müdürü John Needham: Daha heyecan verici karşılaşmalara olanak tanıyan muhteşem bir rekabet ortamı hazırlamak, canlı seyircileri heyecanlandıracak yeni etkinlikler düzenlemek ve milyonlarca çevrimiçi hayranı etkileyecek deneyimler inşa etmek istiyoruz. VALORANT’ı nesillere ulaşan günümüzün en iyi esporu haline getirecek ekosistemi inşa etmek için geçtiğimiz 10 yıl içinde LoL Espor’dan öğrendiğimiz her şeyi kullanacağız.”

• Bunun yanında Riot Games, partner olduğu takımlara ekstradan maddi destek de sağlayacak. Şu an resmi olarak açıklanan bir miktar olmasa da senede 1 milyon $ bir destek olacağı
yönünde bazı dedikodular var.

 

Oyun içi Dereceli Deneyimine Bağlı Sistem:

• Artık kendini göstermek ve profesyonel arenada mücadele etmek isteyen oyuncular için farklı bir fırsat doğuyor. Oyun içindeki dereceli mod aracılığıyla oyuncuların profesyonel oyunculuğa adım atmasına imkan tanınacak. Ayrıca oyun içi rekabet modundaki en iyi takımlar, bulundukları yerel ligler dahilinde bölgelerindeki en iyi takımlara karşı mücadele etme
fırsatı bulacak.

 

Genişletilmiş Yerel Ligler ve Game Changers Ligleri:

• Daha fazla ülkede ve bölgedeki oyunculara ortam sağlamak adına mevcut Challengers ve Game Changers sistemlerinin kapsamları genişleyecek.

Yorum ekleyin