Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri MASTERS COPENHAGEN VE CHAMPIONS İSTANBUL!

MASTERS COPENHAGEN VE CHAMPIONS İSTANBUL!

VALORANT’ın önümüzdeki aylarda düzenleyecek olduğu uluslarası turnuvalar Masters 2 ve Champions’un lokasyonları belli oldu.

Masters Copenhagen ve Champions İstanbul:

Riot Games, 2022 yılında yapılacak olan uluslarası turnuvalar Masters 2 ve Champions’un gerçekleşeceği şehirleri duyurdu. 2022 Masters 1 turnuvası geçen sene olduğu gibi İzlanda’nın
başkenti olan Reykjavik’de düzenlenmişti. Fakat bu sene Masters 2 ve Champions’un rotası değişti diyebiliriz. 2022 Masters 2 turnuvası Danimarka’nın başkenti Copenhagen’da gerçekleşecek. Bölgelerininin Challengers Aşama 2 turnuvalarında başarılı olan takımlar bu turnuvada mücadele etmeye hak kazanacak. VCT Masters Copenhagen 10-24 Temmuz tarihleri arasında oynanacak. Ayrıca Masters 2 – Copenhagen turnuvası Champions’a katılmak isteyen takımlar açısından kritik öneme sahip.

 

Champions İstanbul:

Champions, VALORANT’ın en prestijli ve önemli turnuvası konumunda. 2021 yılının sonunda Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Champions, bu yıl ise İstanbul’da düzenlenecek. Dünyanın en iyi 16 takımı, 2022’nin VALORANT Dünya Şampiyonu unvanını elde etmek adına kıyasıya mücadele edecek. Toplamda 16 takımın yer aldığı bu turnuvaya 10 takım VCT 2022 sezonunda topladığı puanlar ile gelirken, 6 takım ise Son Şans Elemeleri’nden gelecek.

VCT’de mücadele eden takımlar nasıl puan topluyor? (Circuit Points)

Günümüzde her bölgenin kendine özel düzenlenen Challengers turnuvaları devam ediyor. Bu turnuvalardan ve aynı zamanda Masters turnuvalarındaki başarı oranlarına göre puan elde
eden takımlar, Champions’a gitmek adına puan topluyor. Yeterli puana erişen takımlar ise yıl sonu yapılan Champions turnuvasına davet ediliyor.

Daha Önce VALORANT’ın düzenlemiş olduğu uluslararası turnuvaları kazanan takımlar:

2021:

– Masters 2 – Reykjavik       →      Sentinels
– Masters 3 – Berlin              →      Gambit Esports
– Champions Berlin              →      Acend

2022:

– Masters 1 – Reykjavik         →      OpTic Gaming
– Masters 2 – Copenhagen    →                ?
– Champions İstanbul           →                 ?

Yorum ekleyin