Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Bayramda oynanabilecek Apple Arcade oyunu: Towers of Everland incelemesi

Bayramda oynanabilecek Apple Arcade oyunu: Towers of Everland incelemesi

iOS işletim sistemine sahip cihazların tamamında oynayabildiğiniz Apple Arcade oyunları gerçekten de karantina günlerinde eğlenmeyi sağlayan oyunları bünyesinde topluyor.

Daha önce sizler için Spyder, Hot Lava, Sayonara Wild Hearts, ve Assemble with Care oyunlarının incelemelerini hazırlamıştım. Şimdi ise hazır bayramdayız, Minecraftvari bir oyunu sizler için deneyip, inceleyeyim dedim. İşte artıları ve eksileriyle Apple Arcade oyunu: Towers of Everland incelemesi.

Cobra Mobile'ın " Towers of Everland " adlı Apple Arcade oyunu, iPhone, iPad ve Apple TV gibi iOS işletim sistemine sahip cihazlardan oynanabiliyor. Oyunun RPG olduğunu keşif, savaş ve macera unsurlarını içinde barındırdığını söylemek gerekiyor.

Ben mobil oyun olarak iPhone ile oynadım. Grafikler açısından oyunun başarılı olduğunu söylemek mümkün ancak başta da söylediğim gibi Minecraft tarzı grafikleri sevenler için daha iyi olacaktır bu oyun.

Oyunu indirdikten sonra karşınıza bir karakter sayfası çıkıyor burada ise Muhafız, büyücü ve gibi 4 farklı karakteri seçebiliyorsunuz. Her karakterin tahmin edebileceğiniz üzere farklı özellikleri bulunuyor.

Ben oyunu büyücü karakteriyle oynadım. Oyun oldukça basit bir iç dinamiğe sahip. 9 yaş ve üstü kişiler için uygun olduğu belirtilen oyunun, Apple Arcade puanı 5 üzerinden 4. Yani aslında oldukça iyi görünüyor.

Oyun kısaca kuleleri fethetmeye bunun yanında yaratıkları ve düşmanları seviye atladıkça kazandığınız silahlarınızla avlamaya dayanan bir macera oyunu.

Oyunda tamamlanacak bir sürü görev yer alıyor. Seviye atladıkça ve kuleleri fethettikçe ise yeni silahlara kavuşuyorsunuz. Oyunun tek oyunculu olduğunu belirtmekte fayda var.

Oyun genel anlamda güzel olsa da eleştiriceğim yerler de olacak. Oyundaki açınızı değiştiremiyor oluşunuz bir eksi olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanında sağ ve sola dönme dinamiklerinin biraz daha geliştirilmesi gerekiyor, mekanik dönüşler sağlayan oyunun en büyük eksiği sanıyorum ki bu.

Oyun içi kontrollere alışana kadar biraz zorlanacak olsanız da birkaç bölüm geçtikten sonra oyunun bu mekanik sağ ve sol dönüşlerine alışıyorsunuz. "Towers of Everland" App Store ve Mac App Store'da ‌Apple Arcade‌ aboneliği ile oynanabiliyor.

Karantinada oynanabilecek Apple Arcade oyunu: Spyder incelemesi

Karantinada oynanabilecek Apple Arcade oyunu: Hot Lava incelemesi

Karantinada oynanabilecek Apple Arcade oyunu: Sayonara Wild Hearts incelemesi

Karantinada oynanabilecek Apple Arcade oyunu: Assemble with Care incelemesi