Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Aksiyonda Uçukluğun Doruklarını Yaşatan Bir Film: Mad Max: Fury Road

Aksiyonda Uçukluğun Doruklarını Yaşatan Bir Film: Mad Max: Fury Road

Aksiyon sinemasının son yıllardaki en başarılı örneklerinden bir olan, gerçek mekanlarda çekilen aksiyon sahneleriyle görsel şölende harikalar yaratan Mad Max: Fury Road, bayram sürecinde kafanızı dağıtacak bir film.

George Miller‘ın Mad Max üçlemesine yepyeni bir bakış açısı getiren Mad Max: Fury Road, dillere destan görselliği ve izleyicinin bir saniye bile gözünü kırpmadığı ritmik kurgusuyla hafızalara kazınıyor. Son yılların en iyi sinematografisine sahip olan yapımlar arasında başı çeken film, kadın karakterlerin kendi kaderlerine yön vermesi ve içerisinde barındırdığı feminist okumalarla da takdiri hak ediyor. Aksiyon filmlerindeki kadın temsili konusunda başarılı bir yapım olarak görülüyor.

CGI kullanılmadan gerçek mekanlarda çekilen bu film, film, çölleşen, açlık ve susuzluğun hüküm sürdüğü, hastalıkların, salgınların insanlığı esir aldığı bir yer hâline gelen bir dünyada geçiyor. Max Rockatansky, yani nam-ı diğer Max Max, yalnız yaşadığı, medeniyetin çöküşte olduğu bu dünyada Furiosa ile karşılaşıyor. Furiosa, yaşadıkları ortamı zalimce yöneten Immortan Joe’dan ve çorak topraklardaki savaş ortamından sürekli kaçarak hayatta kalmaya çalışan bir grup kadınla beraber bir yaşam mücadelesi veriyor. Yollarının kesişmesi sonucunda Max ve Furiosa, hayatta kalmak için her şeyi yapıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult, Hugh Keays-Byrne, Rosie Huntington-Whiteley, Zoë Kravitz, Riley Keough, Abbey Lee, Courtney Eaton gibi isimler yer alıyor.