Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Apex Legends Sezon 1 Başlıyor!

Apex Legends Sezon 1 Başlıyor!

Apex Legends 1. Sezonu Başlıyor!

 

Bu ay içerisinde çıkması duyurulan Apex Legends Sezon 1 ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Fortnite ‘ın başlattığı ve diğer tüm oyunların da eklediği “Season Pass” özelliği ile birlikte gelecek sezon 1 ‘in detayları yavaş yavaş gün ışına çıkmaya başladı. Respawn Studios ‘un Mart ayı içerisinde yayınlayacağı season 1 ‘in ardından, Haziranda sezon 2 ve eylülde sezon 3 ‘ü çıkartacağını duyurudu.

 

Sezon 1 Battle Pass ‘de iki farklı liste olacağı duyuruldu. Birinci liste tamamen ücretsiz olan ve tüm oyunculara açık, kozmetik ve öldürme animasyonu kazanma üzerine olacak. İkinci liste ise ücretli olup çeşitli silah skinleri, hero kostümleri, Apex Pack’leri ve öldürme animasyonları içerecek. Fiyat konusunda ise makul davranan bir EA karşımıza çıkıyor. Söylentilere göre 10$ olarak çıkacak Battle Pass’in, bazı kullanıcılar tarafından gerçeği yansıtmayan bir ücret olduğu konuşuldu. Diğer oyunlardaki fiyat politikası kullanıcılar tarafından eleştirilen EA ‘in, en çok oynanan oyununa bu kadar düşük bir ücretle Battle Pass satması yoğun eleştiri aldı.

 

Çoğu platformun Türkiye pazarında kur sabitleme politikası bulunmakta, Steam ’de bu kur 2.6 iken, Epic store ‘da 3.0 civarlarında. Origin ise bu konuda herhangi bir adım atacak mı merak konusu. Diğer bölgelerde ise fiyat sabitlemesi konusunda pek fazla adım atmayan Origen, diğer platformlar gibi eşit kur üzerinden satışa çıkabilir. Sezon 1 Battle Pass ile artık emekleme dönemini bitirecek olan Apex Legends, server ve custom oyun gibi özellikleri de açmasıyla artık tam anlamıyla bir Battle Royale oyunu olacak diyebiliriz.