Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Hearthstone Dünya Şampiyonası yeni kartlar ile gerçekleşecek!

Hearthstone Dünya Şampiyonası yeni kartlar ile gerçekleşecek!

Blizzard, Hearthstone Dünya Şampiyonası’nın 25-28 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek.

Oyunun yeni çıkacak olan genişleme paketindeki kartlar ile oynanacağı açıklanan turnuvada yeni oyunun bütün taktiklerini görme ve analiz etme fırsatımız olacak. Oyunun yeni genişleme paketini 25 Nisan’dan önce oynayabileceğimiz gibi profesyonel oyuncuların yeni paketteki kartlarda Dünya Şampiyonluğu için mücadele ettiklerini görmek harika olacak.

Daha önce açıkladığımız gibi bu format son olarak bu turnuvada kullanılacak. Bundan sonraki turnuvalarda Blizzard’ın yürürlüğe soktuğu yeni Hearthstone Masters Tour kullanılacağı için eski formatta düzenlenecek son Dünya Şampiyonası’na azıcık heyecan ve farklılık katılmak istenmiş.

Year of the Dragon takviminde yeni açıklanan karakterlerden sonra büyük merak uyandıran yeni kart düzeni ve taktikler çok merak ediliyor. Blizzard Youtube sayfasında çok fazla trailer yayınlamasına rağmen kartlar hakkında çok net bir açıklama yapılmadı.

Bu turnuva sonrasında değişmesi muhtemel meta ve oyun taktikleri uzun süre kullanılıyor olacak. Blizzard’ın oyuna heyecan ve yenilik katmak istediğini amaçladığı çok net. Bakalım bu hamle oyunun espor dikeyini nasıl etkileyecek hep birlikte göreceğiz.