Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Apex Legends’a güncelleme: Sesler hiç olmadığı kadar berrak!

Apex Legends’a güncelleme: Sesler hiç olmadığı kadar berrak!

Respawn Entertainment, v1.13 güncellemesini 20 Mayıs Pazartesi günü yayınladı. Yama notlarıyla karşılaştırdığımız zaman herhangi bir sürprizle karşılaşmadığımızı söyleyebiliriz. Peki yeni güncelleme ile birlikte neler değişti?

Apex Legends severlerin uzun zamandır yakındığı bir konu olan oyun içi seslerle ilgili problemler, bu güncellemeyle beraber düzeltilmiş gibi gözüküyor. Aynı zamanda yakınlarda olan rakiplerin ayak seslerini duymakta zorlanıyoruz eleştirilerini de geliştirici firma bu güncellemede dikkate almış. 

Hedef almada yaşanan problemlere de Respawn bu güncellemede el atmış. Daha isabetli atışlar yapmak artık sizin elinizde! Ayrıca yeni güncelleme ile beraber mermi hasarları için yeni bir veri izleme sistemi getirilecek. Böylece Respawn, sorunların yazılımsal mı yoksa oyuncuların internet bağlantısı sorunlarından mı kaynaklandığını daha iyi belirleyebilecek.

Performans

  • %30 daha fazla verimlilik sağlayacak geliştirilmiş ses motoru sayesinde ses cızırtıları ve kesintilerinde azalma olacak.
  • Potansiyel oyundan düşme sorunlarını gidermek adına kod ve içerik değişikliklerinin veri yükleme üzerindeki etkisi azaltıldı.

Oyun Kalitesi

  • Karakter seçme ekranından düşme dizisinin sonuna kadar çıkan tüm seslerin ana ses seviyesi düşürüldü.
  • Sese duyarlı olanlar için “Wraith's Ambient Kunai” bıçağının ses seviyesi düşürüldü. Eğer bu ses seviyesi de iyileştirmeye rağmen hala rahatsız edici bulunursa bir sonraki güncellemeyle tamamen kaldırılabilir.
  • Yakınlardaki düşmanların ayak sesleri daha rahat duyulabilecek.
  • Ağır savaş koşullarında bile seslerin duyulabilmesi için düşman ayak seslerinin önceliği arttırıldı.
  • Maçı kazanırken arkada çalan müziğin şiddeti arttırıldı.

Hata düzeltmeleri

  • Genellikle bir Legend yeniden doğduktan sonra otomatik silah ile ateş edildiğinde meydana gelen ses sıkışma problemi giderildi.