Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Apex Legends mobile geliyor

Apex Legends mobile geliyor

PUBG ve Fortnite’ın ardından Apex Legends’ın da mobil versiyonu geliyor. Şubat ayında piyasaya sürülen oyun, PC, PS4 ve Xbox One versiyonlarının ardından şimdi mobil platformda da oynanabilir olacak.

Battle Royale oyunları PC’nin ardından en çok mobilde oynanıyor. Hatta PUBG Mobile, oyunun PC versiyonunun bile önüne geçmiş durumda. Electronic Arts (EA) da 50 milyondan fazla oyuncusu bulunan oyunun bu potansiyelini daha fazla geç kalmadan değerlendirmek istiyor gibi gözüküyor. EA’in dün paylaştığı 2019’un ilk çeyreğini kapsayan kazanç raporuna göre Apex Legends Mobile için Çin’deki markalarla görüşülmeye başlanmış. 

Battle Royale dünyasının iki devi PUBG ve Fortnite, PC’de yakaladığı başarıyı mobile de taşımayı başarmıştı. Özellikle PUBG Mobile kısa bir süre içerisinde en çok indirilen oyunlar arasına girmiş ve oyun dünyasına uzak olanların bile ilgisini çekmeyi başarmıştı. Respawn’ın geliştirdiği, Electronic Arts’ın yayınladığı Apex Legends, PUBG ve Fortnite’ın sahip olduğu bu pazar hakimiyetini, mobile gelerek kırmayı planlıyor.

Aynı zamanda oyunun çok kısa bir süre içerisinde Çin’de de oynanabileceğini ifade edildi. Eğer bu da gerçek olursa Apex Legends’ın pazardaki payı önümüzdeki günlerde bir hayli artacak gibi gözüküyor.