Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Esporun Netlix’i: High Level Gaming

Esporun Netlix’i: High Level Gaming

Esporun Netflix’i olarak tasvir edilen, en popüler yayıncılarla işbirliği yapılarak dünya genelinde erişime sunulacak olan özel bir espor içerik platformu duyuruldu. Higher Level Gaming olarak adlandırılan platformda, içerik üreticileri ve profesyonel kişilerin esports fanlarına özel ürettiği içerikler yer alacak.

Diğer içerik platformları gibi, içerik üreticileri HLG ile işbirliği yaparak içeriklerini sunacak ancak bu, diğer platformların aksine daha kolay ulaşılabilir bir durum olacak. İşbirliği yapmakla ilgilenen kişi ya da kuruluşlar, siteye reklam verebiliyor. HLG de bu işbirlikleri karşılığında, platforma kayıt olan her kullanıcı üzerinden yüzde oranıyla ödeme yapıyor.

Higher Level Gaming, bu hafta 4 büyük oyunla ilgili içerik üreteceğini açıkladı: League of Legends, Fortnite, Apex Legends ve Overwatch. İçerik üreticileri arasında FaZeApex, Tarzaned, Maniac ve Chronodota da yer alıyor. Kısacası, izlemek istediğiniz tüm videoları, yayıncıları ve oyunları tek bir platform üzerinden izleyebileceksiniz. HLG, yayıncılar ve oyunlar listesini mümkün olduğunda kısa sürede büyütmeyi de planlarından biri olarak belirtiyor. Espor’un Netflix’i oalrak anılan uygulama espor fanlarının zaman geçireceği tek platform olma yolunda ilerleyecek gibi görünüyor.

Yeni bir platform için ücret ödeyerek kayıt olmak birçok kişiye doğru gelmiyordur. “Sevecek miyim, boşuna ödeme yapmışım gibi hissedecek miyim?” soruları akla gelebilir. HLG, bu sebeple ücretsiz deneme süreciyle bu soruların cevabını vermek istemiş. Deneme sürecini başlatmak ve detaylar için Higher Level Gaming websitesini ziyaret edebilirsiniz.