Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri En iyi Fortnite performansı için: Klavyeler

En iyi Fortnite performansı için: Klavyeler

Fortnite’da rakiplerinize karşı avantaj mı elde etmek istiyorsunuz? Fortnite için en iyi klavyeye sahip olmak sizlere başarıyı getirecek en önemli faktörlerden biri. Bu yazımızda Fortnite için hem cebinize uygun hem de size en çok avantajı beraberinde getirecek klavyeleri inceleyeceğiz.

1. Corsair K70 Rapidfire Mechanical Keyboard

Piyasadaki en yüksek dereceli klavyelerden biri olan Corsair K70 Rapidfire, oyun dünyasındaki profesyoneller tarafından en çok tercih edilen klavyeler arasında yer alıyor. Corsair K70 Rapidfire’in Fortnite için üretilmiş olduğunu söylesek yanlış olmaz. Corsair’in piyasadaki en hızlı klavyesi olma ünvanını taşıyan klavyede, Cherry MX hız anahtarı sayesinde parmaklarınızla klavyeye tamamen hükmedebileceksiniz. %100 yansıma önleyici özelliği ve kilit yuvarlanma teknolojisi ile Fortnite oynamak hiç olmadığı kadar kolay ve eğlenceli olacak.

Fortnite dünyasının kralı diyebileceğimiz Ninja da bu klavyeyi kullanan ünlü isimler arasında yer alıyor. Klavyenin bu özelliği de onu popüler kılan en önemli yanlarından biri olarak öne çıkıyor. 

Özellikler:

 • 1.2mm aktüatörlü Cherry MX hız anahtarları
 • Gölgelenme önleyici ve tam anahtar geçişi
 • Makrolar ve aydınlatma için CUE desteği
 • Uçak dereceli alüminyum yapı

Tercih eden: Ninja

2. Logitech G513 Mechanical Keyboard

Logitech'in geliştirdiği en iyi klavyelerden biri olan G513 Mekanik Klavye, size ihtiyacınız olan her şeyi ve daha fazlasını sunar. Birinci sınıf bir oyuncu olan Myth tarafından kullanılan klavyeden zaten mükemmellikten daha azını bekleyemezsiniz.

Bu modelde, ergonomik avuç içi dayanağı ve yüksek performanslı RGB aydınlatma efektleri sizleri bekliyor. Romar G dokunsal anahtarları sayesinde reflekslerinizi mükemmel bir zamanlama ve isabet ile yansıtabileceksiniz. Sezgisel tasarım ve doğrudan geçişli USB portu ile birleştiğinde bu klavye Fortnite için en doğru alternatiflerden birine dönüşüyor.

Logitech G513 Mekanik Klavyesi ile Fortnite’da  kolaylıkla ateş edebilecek, haritayı dolaşabilecek ve inşaat yapabileceksiniz.

Özellikler:

 • Fırçalanmış alüminyum kaplama
 • Romer G dokunmatik anahtarlar
 • RGB aydınlatma efektleri
 • Dahili bellek köpüğü avuç içi dayanağı

Tercih eden: Myth

3. Filco Majestouch 2 Tenkeyless Keyboard

Bir başka uygun ve güzel seçenek ise Filco Majestouch 2 Sayı Pedsiz Klavyesi. Optimize edilmiş oynanış için “Tenkeyless” yani sayı pedi olmayan bir tasarıma sahip olan klavye aynı zamanda kişiselleştirme opsiyonlarını arttırmak adına siyah, mavi, kırmızı veya kahverengi anahtarlarla da donatılabilir.

Bir başka Fortnite efsanesi olan Tfue’nin de tercihi olan bu klavye, size güvenilir ve keyifli bir oyun deneyimi sunacak. Tam anahtar geçişi, gölgelenme önleyici teknoloji ve düşmanlarınızı mahvedecek duyarlı tuşlarla Fortnite’da en başarılı siz olacaksınız. 

Özellikler:

 • Daha fazla esneklik için Tenkeyless tasarımı
 • Tam anahtar geçiş ve gölgelenme önleme
 • Dayanıklılık için tek parça yapı
 • Siyah, mavi, kırmızı veya kahverengi kiraz anahtarları

Tercih eden: Tfue