Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Zula Süper Lig’de son hafta heyecanı başlıyor

Zula Süper Lig’de son hafta heyecanı başlıyor

Zula Süper Lig’de sekizinci haftayı geride bıraktık. İşte karşınızda geride kalan haftanın özeti, en iyileri ve puan durumu.

Zula Süper Lig’de kıran kırana mücadelelere sahne olan sekizinci hafta geride kaldı. Oynanan maçların ardından 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Espor ligi ilk iki sırada bitirmeyi garantileyedi. Böylece bu iki takım Zula Süper Lig finallerine kalmayı başaran ilk ekipler oldu. 

1907 Fenerbahçe bu haftayı da ikide iki ile kapatmayı başardı. Sarı lacivertliler, önce ligin güçlü ekiplerinden Gamers of Future’ı daha sonra da Mod-Z’yi 2-0 yenerek yükselişini devam ettirdi ve lig aşamasını birinci sırada bitirmek için büyük avantaj elde etti.

Galatasaray Espor, Fenerbahçe ile beraber haftayı kayıpsız kapatan bir diğer ekip oldu. 1907 Fenerbahçe’yi yakın takibini sürdüren sarı kırmızılılar lig finallerinde yer almayı garantileyen iki takımdan birisi olmayı da bu hafta ile beraber başardı.

Haftaya 1907 Fenerbahçe mağlubiyeti ile başlayan Gamers of Future, Vengeance karşısında üç puan almayı başararak puanını yirmi dokuza yükseltti ve  üçüncü sıradaki yerini korudu.

Lige oldukça iyi bir giriş yapan Mod-Z, sıkıntılı günler geçirmeye devam ediyor. Son haftalarda performansında yaşadığı düşüş ile dördüncü sıraya kadar gerileyen ekip, İstanbul Espor ile 1-1 berabere kalırken Fenerbahçe karşısında da mağlup olmaktan kurtulamadı. Mod-Z’nin bu sonuçların ardından finallere kalmak için son haftada puan kaybına tahammülü kalmadı.

Oyun Hizmetleri, Mod-Z’nin yalnızca 1 puan toplayabildiği haftada büyük bir şansı geri tepti. 4.sıraya yükselmek için eline büyük bir fırsat geçen ekip önce COZA Esports daha sonra Vengeance ile beraber kalarak yalnızca 2 puan toplayabildi. Zula Süper Lig’in son haftasına rakibi Mod-Z’nin bir puan gerisinde giren OHM, bu hafta maçlarını kazanıp Mod-Z’nin ise puan kaybı yaşamasını beklemek zorunda olacak.

Altıncı sıradaki yerini koruyan Bursa Espor, matematiksel olarak final umutlarını kaybederken önümüzdeki sezon ligde kalmayı ise büyük ölçüde garantiledi. Galatasaray’a karşı mağlup olan ekip ICE Warriors ile berabere kaldı ve 1 puan ile haftayı tamamladı.

ICE Warriors, COZA Esports mağlubiyeti ile avantajını büyük ölçüde kaydederken, Bursa Espor karşısında aldığı beraberlik ile yedinci sıraya yerleşti. 

Üst üste puan kayıpları yaşayan COZA Esports sıkıntılı haftalar geçirerek dokuzuncu sıraya kadar gerilemişti. Bu hafta oynadıkları iki karşılaşmada topladıkları dört puan onlar için adeta bir dönüm noktası oldu. COZA Esports, ligin tecrübeli ve başarılı ekiplerinden Oyun Hizmetleri ile oynadığı karşılaşma ile haftaya başladı. Bu karşılaşmadan beraberlikle ayrılan ekip, ikinci maçında ICE Warriors ile karşı karşıya geldi ve iyi bir performans göstererek maçtan üç puanla ayrılmayı başardı. Aldığı sonuçlar ile sekizinci sıraya yerleşen COZA için gelecek hafta oynanacak maçlar büyük önem taşıyacak.

İstanbul Espor Kulübü bu hafta aldığı bir beraberlik ile haftayı dokuzuncu sırada tamamladı. Son haftada ICE Warriors ve Oyun Hizmetleri karşısında oynayacağı maçlar, İstanbul Espor Kulübü’nün ligdeki geleceğini belirleyecek.

Vengeance tecrübeli ekiplerden Oyun Hizmetleri karşısında başarılı bir oyun ortaya koysa da haftayı bir puanla kapatarak, sekizinci sıradaki rakibi COZA’nın altı puan gerisinde kalarak ligde kalma umutlarını zora soktu. 

Haftanın 5’i

Haftanın Oyuncusu

Güncel Puan Tablosu