Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Zula Süper Lig’de lig aşaması geride kaldı

Zula Süper Lig’de lig aşaması geride kaldı

Zula Süper Lig yarışında 9. haftayı da geri de bıraktık ve böylece lig aşaması tamamlanmış oldu. Özellikle 3. ve 4. sıralar için büyük çeişmenin yaşandığı haftada lider 1907 Fenerbahçe ve ikinci Galatasaray Espor’un ardından adını finallere yazdıran son 2 takım ise Gamers of Future ve Mod-Z oldu. ICE Warriors ve Vengeance ise istedikleri puanları alamayarak lige veda etti. 

Ligin daha ilk haftasından itibaren dominant oyununu istikrarlı bir şekilde sergileyen 1907 Fenerbahçe, son hafta da aldığı bir galibiyet ve bir beraberlik ile liderliğini korudu. Mod-Z ile berabere kalan ve Oyun Hizmetleri karşısında galibiyete uzanan Galatasaray Espor ise haftayı 4 puan ile kapattı ve ligi 1907 Fenerbahçe’nin arkasında 43 puan ile 2. sırada noktaladı.

Finallere gidecek son 2 takım için üst düzey mücadelenin yaşandığı haftada Gamers of Future ve Mod-Z mutlu sona ulaşan ekipler oldu. Gamers of Future haftayı bir mağlubiyet ve bir beraberlik, Mod-Z ise iki beraberlik ile kapatarak adlarını finale yazdırdı. Rakiplerinin puan kayıplarını değerlendiremeyen Oyun Hizmetleri ise aldığı iki beraberlik ile ligi Mod-Z’nin ardından beşinci sırada tamamladı ve finallere kalamadı. 

Üst sıralarda olduğu kadar alt sıralarda da ligde tutunmak adına kıyasıya bir mücadele vardı. Haftaya 9. sırada başlayan İstanbul Espor Kulübü, aldığı iki galibiyet ile beraber Play-out karşılaşmasında OzonGameCenter ile oynamaya hak kazandı. Zula Süper Lig’in ilk sezonundan beri ligde mücadele eden iki tecrübeli ekip ICE Warriors ve Vengeance ise istedikleri puanları alamayarak lige veda etti.

Son hafta oynanan maçların ardından oluşan puan tablosuna göre ligi 3. sırada bitiren Gamers of Future, finallerde Galatasaray Espor’un rakibi olurken, Mod-Z ise lider 1907 Fenerbahçe ile karşılaşacak.

Zula Süper Ligi’nin finalleri 4-5 Mayıs tarihlerinde Nonstop Zula Espor Merkezi’nde oynanacak.

Haftanın Oyuncusu

Puan Tablosu