Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Zula Süper Lig’de final heyacanı yaklaşıyor

Zula Süper Lig’de final heyacanı yaklaşıyor

Zula Süper Lig tarihinin en çekişmeli ve rekabet dolu sezonunda final heyecanı başlıyor. Dönem genelinde 200.000 TL ödül havuzuna sahip Zula Süper Lig’in 3. sezonunda, birbirinden güçlü ve profesyonel takımlar 9 hafta boyunca mücadele etti. 90 maçlık zorlu mücadele maratonunda ligi ilk 4 sırada tamamlayan takımlar, 4-5 Mayıs’ta Nonstop Zula Espor Merkezi’nde gerçekleşecek final maçlarında şampiyonluk için yarışacak. Nonstop Zula Espor Merkezi’nin kapıları, final heyecanını paylaşmak isteyen tüm espor severlere ücretsiz olarak açılacak. 

Zula Süper Lig tarihinin 15 Şubat’ta başlayan en çekişmeli ve rekabet dolu sezonunda heyecan, 4 Mayıs Cumartesi – 5 Mayıs Pazar günü, Nonstop Zula Espor Merkezi’nde oynanacak final karşılaşmalarıyla zirveye çıkacak. Dönem genelinde 200.000 TL ödül havuzuna sahip Zula Süper Lig’in 3. sezonunun 9 hafta süren lig aşamasında 10 takım yer alırken, iki hafta öncesinden finallere katılmayı garantileyen tek takım 1907 Fenerbahçe oldu. Sezonun öne çıkan diğer takımları arasında Galatasaray Espor, Gamers of Future ve Mod-Z takımları yer aldı. 1907 Fenerbahçe, lig aşamasını 1. Sırada tamamlamasının ardından finallerin favorisi olarak Nonstop Zula Espor Merkezi’ne gidiyor. Sarı Kırmızılılar ise Zula tarihinde açık ara en çok şampiyonluğu bulunan takım ve ilk kez Süper Lig Finalleri’ne 2. sıradan katılacak. 2. Sezon’un ve TESFED Zula Türkiye Kupası’nın finalisti Gamers of Future ise bu sefer kupayı kaldırma hedefiyle finallerin yolunu tutacak. Son olarak finallere 4. sıradan katılan Mod-Z ise sezon içerisinde şanssızlıklar yaşamasına rağmen en başarılı Zula Süper Lig sezonunu geçirdi. Lig’in en rekabet dolu sezonu bugüne kadar 3.5 milyondan fazla izlenme rakamına ulaştı.

Final heyecanını paylaşmak isteyenler Nonstop Zula Espor Merkezi’nde 

Taraftarları takımlar ile canlı yayınlarda buluşturan Zula Süper Lig’in offline gerçekleşecek final karşılaşmalarını dileyen tüm espor severler Nonstop Zula Espor Merkezi’ne gelerek ücretsiz olarak izleyebilecekler. 

Yarı final öncesi gelecek sezonun son takımı belirlenecek

4 Mayıs'ta yarı final maçları öncesinde, gelecek sezon ligde yer alacak son takım belirlenecek. Zula Süper Lig play-out karşılaşmasında, ligi sondan 3. sırada tamamlayan ICE Warriors ile bir alt turnuva olan Rekabet Turnuvası'nın 2. takımı Ozon Game rekabet edecek. Karşılaşmanın kazanan takımı bir sonraki sezon ligde yer almaya hak kazanacak. Lig aşamasında sıralamaya giren tüm takımlar ise 2019 World Cup Türkiye Elemeleri'ne katılmaya hak kazanacak.

Zula Süper Lig Hakkında

Zula’nın en prestijli takımlarının yer aldığı Zula Süper Lig’de rekabet artarken, şampiyonların belirlendiği lig sisteminde küme düşmeler yaşandı. Taraftarları takımlar ile canlı yayınlarda buluşturan Zula Süper Lig’in en iyileri her sezon 200 bin TL’lik ödül havuzundan payını alıyor. Zula, 2019 Mayıs ayına kadar, Zula Süper Lig’de 800.000 TL, diğer ulusal ve uluslararası organizasyonlar ile toplamda 3.5 milyon TL ödül dağıtacak.

Zula World Cup 2018 ile espor ödül havuzu ve organizasyon çıtasını çok daha yukarıya taşıyan Zula, her sezon tüm takımların lig usulü birbirleriyle mücadele ettiği ve bu mücadelelerin canlı yayınlarla taraflarla buluşturulduğu yeni lig sistemiyle, mevcut lig yapısını değiştirerek sektörün yeni standartlarını belirleyecek. 

Zula Süper Lig’de en prestijli ve başarılı takımların birbirleriyle maç yaptığı sistemle birlikte rekabet heyecanı artarken, en iyi takımlar kazanacakları ödüllerin yanı sıra, 250 bin $ ödül havuzlu Zula World Cup 2019’a katılma hakkı kazanıyor.

Zula Süper Lig’in, yeni espor takımlarına açık bir yapısı bulunuyor. Bir alt ligde başarılı olan takımlar ile Zula Süper Lig’in son sıralarına yerleşen iki takımın her sezon sonunda play-out oynamasıyla rekabet tabana yayılıyor. Mevcut lig yapısında yer alan takımlar için de alternatif bir lig yaratan Zula, bu takımlara Süper Lig’e yükselme şansı veriyor. İsteyen her beş esporcunun takım kurarak katılabildiği aylık 30 bin TL ödüllü Zula Rekabet Turnuvası ile birlikte 512 takımın kıyasıya mücadele ediyor. Bu karşılaşmalar sonucu belirlenen en iyi takımlar, Zula Süper Lig’e çıkmak için play-off mücadelelerinde yer alıyor. 

Yapılan yeni düzenlemelerle, Zula Süper Lig’in daha uzun soluklu olması hedefleniyor.

Zula Süper Lig’de yer alan takımlar sponsorların ilgisini çekiyor

Gerçekleştirdiği dev organizasyonlar ve dijital espor yayıncılığı ile bünyesinde barınan takımları taraftarlarıyla buluşturan Zula, kendisine görünürlük sağlamak ve espora yatırım yapmak isteyen sponsorların da ilgisini çekiyor. 

Zula Hakkında

Türk mühendis ve tasarımcılardan oluşan InGame Group tarafından geliştirilen Zula’nın arkadaş ofisindeki küçük bir odada başlayan hikayesi, bugün 100’den fazla ülkede, 11 dilde 22 milyonun üzerinde espor sever tarafından oynanan bir başarı öyküsüne dönüştü. Türk mühendis ve tasarımcılar tarafından tasarlanan Zula’nın karakterlerinin Türk geliştiricilerin elinden çıkması ve haritaların genellikle Türkiye coğrafyasının kültürünü yansıtması, oyuncuların kendilerini oyuna daha yakın hissetmelerini sağlıyor. Haritalarda Üsküdar, Trabzon Uzungöl, Safranbolu, Çanakkale gibi tarihi ve turistik yerler bulunurken, 29 Ekim, 23 Nisan, 19 Mayıs’ta kutlamalar, Ramazan boyunca sahur – iftar hatırlatmaları, mahya ve tanıtımlar, bayramda torpiller, zillere basıp kaçan çocuklar gibi içerikler oyuncular tarafından ilgiyle karşılanıyor. Zula’yı rakiplerinden ayıran özelliklerinden biri de oyunun hilesiz olması. Sürekli yenilenen içeriğin yanı sıra oyunda, ortalama her ay büyük bir güncelleme yapılıyor. Zula aynı zamanda, bu sektörde çalışmak isteyenler için model olma özelliği taşıyor. Dünyada gittikçe daha fazla izleyici tarafından takip edilen espor alanında büyük başarı gösteren Zula, milyondan fazla takipçiyle sosyal medyada da büyük bir etkiye sahip. Her gün 5 bin adet videosu dünya çapında oyuncular tarafından YouTube’a yüklenen Zula’nın bu içerikleri de ayda 20 milyonun üzerinde izleniyor. Oyun, www.zulaoyun.com adresinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.