Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Zula Süper Lig 6. Hafta Değerlendirmesi

Zula Süper Lig 6. Hafta Değerlendirmesi

Zula Süper Lig 4. Sezon 6. Hafta'da ilk gün maçları çok çekişmeli geçerken, zirve takibinde olan Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe Espor takımlarından Galatsaray ve Beşiktaş puan kaybetmezken Fenerbahçe Espor haftayı puansız kapadı.

Beşiktaş, Oyun Hizmetleri'ni 2-0 ile geçerek liderlik koltuğundaki yerini korumuş oldu. Maç her iki takım arasında gidip gelmesine rağmen Beşiktaş sahadan 3 puanla ayrıldı.

İstanbul derbisine (Istanbul Wildcats-Istanbul Espor) taraflar birer puana razı olurken haftanın tek berabere biten maçı olması da dikkat çekti.

Mod-Z ekibi ICE Warriors ekibini 2-0 mağlup ederek üstlerdeki yerini korudu.

Gamers Of Future – Bursa Espor arasında oynanan maçta Bursa Espor maçtan 2-0 galip ayrılarak üst sıralardakş yerini korumuş oldu ve hanesine 3 puan yazdırdı.

Ve gelelim derbiye: Galatasaray zirve takibini sahadan 2-0 galip ayrılarak sürdürdü. Fenerbahçe Espor ise bu yenilgiyle birlikte üst sıralara tırmanma yolunda büyük bir darbe aldı.

İkinci gün maçlar yine oldukça çekişmeli geçti. Zirve tkibinde olan takımlardan Beşiktaş ve Galatasaray sırasıyla İstanbul Wildcats ve Oyun Hizmetleri karşılaşmalarından galibiyetle ayrılarak günü kayıpsız kapattılar. Fenerbahçe Espor ise Bursa Espor karşısında bir yenilgi daha alarak haftayı puansız kapattı.

İstanbul EsporMod-Z ile 1-1 berabere kaldı ve bu haftaki  ikinci beraberliğini alarak haftayı 2 puanla kapadı. Mod-Z ise haftayı 4 puanla kapatarak 5.'liğini korudu.

ICE Warriors ve Gamers of Future takımları sahadan birer puanla ayrıldı. Her iki takım da haftaya 1 puan alarak tamamladı.

Bursa Espor zirve takibini sürdüren rakibi Fenerbahçe Espor'u yenerek haftayı 6 puanla kapattı ve 4.'lüğe yükseldi.

Galatasaray, Oyun Hizmetleri'ni 2-0 yenerek haftayı ikinci olarak tamamladı ve zirve takibini sürdürdü.

7. haftada oynanacak olan Galatasaray-Beşiktaş derbisi liderlik koltuğu için oldukça önemli bir maç olarak göze çarpıyor.

Haftanın en iyi 5'i ise şu şekilde oluştu:

 

Haftanın en iyi oyuncusu ise Y4K7T oldu:

 

Güncel puan durumu ise şu şekilde: