Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Apex Legends Sezon 3 ne zaman gelecek, yeni karakterler, Battle Pass ve daha fazlası

Apex Legends Sezon 3 ne zaman gelecek, yeni karakterler, Battle Pass ve daha fazlası

Apex Legends’ın yeni sezonu birçok yenilikle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor: daha fazla içerik, harita değişiklikleri, yepyeni bir karakter hatta yeni bir PVE modu. Apex Legends Sezon 3 hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için derledik.

2 Haziran‘da çıkan Apex Legends Sezon 2, geliştirilmiş Battle Pass dereceli modu ve yeni şampiyon Wattson ile büyük bir başarı yakaladı.

Respawn, Apex’i Şubat ayında çıkardığında yıllık planını açıklamıştı ancak oyunun beklenmedik başarısı bu planlarda değişikliklere neden oldu.

 

APEX SEZON 3 NE ZAMAN GELECEK?

Biz Apex Legends Sezon 3’ün diğer sezonların çıkış tarihine göre Ekim 2019’un başlarında gelmesini bekliyoruz. Sezonun çıkışını Ekim’in ilk günü olan Salı veya iki gün sonrası olan Perşembe gerçekleşmesini bekliyoruz.

Apex Legends’ın yıllık planlarına göre Sezon 3’ün aslında Eylül’de çıkması bekleniyordu ancak bu Sezon 1 ve Sezon 2’de yaşanan birer aylık gecikme Sezon 3’de de gerçekleşti.

Aslında Sezon 2’nin Haziran ayının başlarında çıkması planlanıyordu ama tabii ki öyle olmadı ve oyuncular 2 Temmuz’a kadar beklemek zorunda kaldı. Benzer durum Sezon 3 için de geçerli. Aslında Ekim’de çıkması bekleniyordu.

 

APEX SEZON 2 NE ZAMAN BİTTİ?

Apex Legends Sezon 2’nin halen Ekim’in başında bitmesi bekleniyor. Ve tabii ki bu durum yeni sezonun çıkış tarihininin belirlenmesini zorlaştırıyor. Respawn daha fazla zamana ihtiyaç duyacağını hissediyorsa veya daha iyi yayınlanma tarihi belirleyebilirse beklenen çıkış tarihi duruma göre değişebilir. Yine de eğer bir değişiklik olmazsa Apex Sezon 2’nin Türkiye saatiyle 1 Ekim saat 17:00’de çıkmasını bekliyoruz.

 

CRYPTO SEZON 3’TE YER ALACAK MI?

Her sezon Apex Legends Kings Canyon’a yeni bir şampiyon eklenir ve şüphesiz bu sezon da bunda bir değişiklik olmayacak. Aslında Sezon 2 sırasında iki şampiyon çıkacağı dedikoduları vardı: Wattson ve Crypto. Ancak sadece Wattson bu atlayışı başarıyla tamamladı.

Sezon 2’nin sonlarına geldiğimizde Crypto’nun bu sezon eklenmeyeceğine emindik. Yine de bu bekleyiş Sezon 3’ün çıkışını destekler nitelikte, özellikle GameStop’tan gelen bilgilerle birlikte.

 

ROISE VE NOMAD?

Roise ve Nomad, online olarak tartışmalara sebep olan  yine de Sezon 3 içinde en azından başlarında eklenmesini beklemediğimiz iki şampiyon. Söylentiler ilk olarak oyunun yapımcılarından Tina Sanchez tarafından “Apex Legends üzerinde çalışıyoruz” tweetiyle birlikte ortaya çıktı. Yeni şampyion Rosie hakkında ileride yazacağımız yazıları takip etmeyi unutmayın.

 

APEX LEGENDS SEZON 3’TE BATTLE PASS OLACAK MI?

Biz Sezon 3’te yepyeni bir battle pass olacağından, yeni ekipmanlar ve ekipmanlarınızı dizayn edebileceğiniz bir sürü kozmetik ürünü ekleneceğinden neredeyse eminiz.

Sezon 2’de sezon boyunca yeni kostümler eklenmesiyle, Sezon 2’nin Sezon 1’i tozu dumana kattığını söylemek çok da yanlış olmaz. Ancak Sezon 3, Battle Pass detaylarındaki söylentilere göre, yeni Apex sezonunun ismi “Fire and Ice” yani “Ateş ve Buz” olacak. Bu isim bizlere birçok yeni eklenti ve içerik hakkında ipuçları içeriyor:

Unutmayın ki bu oyun dosyaları geçici olabilir.

  • Octane ve Caustic için yeni kostümler,
  • R301 silahı (Efsanevi,Reaktif) için kostümler,
  • Spitfire silahı (Efsanevi,Reaktif) için kostümler,
  • Alternator silahı (Efsanevi,Reaktif) için kostümler,
  • Efsanevi Apex Kutusu,
  • Nadir Apex Kutusu,
  • • 2550 Crafting Materyali.

 

Battle Pass Paketi:

  • 25 Battle Pass seviyesi,
  • Spitfire silahı için özel efsanevi kostüm,
  • Özel karakter kostümü.

 

APEX LEGENDS SEZON 3 BATTLE PASS NE KADAR?

Geçtiğimiz iki sezon için de Apex Battle Pass 950 Apex Parası idi. Yani mağazadan 1.000 Apex parası almak zorundaydınız. Bu da 60 TL’ye yaklaşık olarak denk geliyordu. Tabii ki sezon süresince olacak değer değişmelerini göz önüne almazsak.

 

PVE MODU HAKKINDA

Sezon 3’te oyunculara karşı bilgisayarlar (PVE – Player vs Enviroment) modu eklenebilir. Call of Duty oyunundaki zombilere benzeyen Flyer adındaki bilgisayar yönetimli agresif botlar ile biz oyuncuların kıran kıran kapışacağını bir mod olacağa benziyor.

Ayrıca bu, Battle Royale modunun bir parçası olabilir. Ancak yine de en sağlıklısı bekleyip görmek olacak.

Apex Sezon 3’e bir aydan az kaldığını düşünürsek yakında heyecanlandırıcı haberler alacağımızı düşünüyoruz. Haberleri alır almaz sizlere paylaşacağız. Takipte kalın!