Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Zirve artık tek kişilik! Şampiyonluk Ligi 5.Hafta yaşananlar!

Zirve artık tek kişilik! Şampiyonluk Ligi 5.Hafta yaşananlar!

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde ligin ilk yarısını arkamızda bırakırken 5.hafta 2.gün karşılaşmaları ile ligin ikinci yarısına başlangıç yapmış olduk. Gelin hep beraber geçiş haftası olan 5.haftada takımlar ne yapmış göz gezdirelim.
Lig öncesi yapılan güç sıralamalarında ligin son sıralarında gösterilen Doğuş Üni Aurora bu hafta ilk kez 2’de 2 yaparak toplam galibiyet sayısını 6’ya çıkararak Galatasaray Espor ile 4.sırayı paylaşıyor. Takımın as ormancısı Mojito’nun ban yemesinin ardından nişancı oyuncu Mypleasure’u ormancı olarak oynatan Doğuş Üni Aurora’ya bu zorunlu değişiklik oldukça faydalı sonuç verdi. İki maçta da Lee Sin seçen Mypleasure önce Galakticos maçında, EU LCS şampiyonluğu yaşayan Trick’e oranla kat kat fazla takımına faydalı oldu ve rakip ormancıyı tamamen etkisiz bıraktı. Daha sonra Beşiktaş karşısında ise LCK tecrübesi bulunan SeongHwan’a da aynı tarifeyi uygulayan Mypleasure herkesin takdirini kazanmakla kalmadı takımının da iki galibiyet almasında önemli rol oynadı.

Gösterdiği performansı pek stabil olmayan Dark Passage geçtiğimiz haftalardaki kötü performansını bu hafta aldığı iki galibiyetle karşılamış oldu. Önce ligin alt sıralarından Bursaspor Espor’a karşı galip gelen Dark Passage haftanın ikinci karşılaşması ise ligin üst sıralarından Galatasaray Espor’u mağlup etmeyi başardı. Crystal’ın özellikle Galatasaray karşısında sergilediği muhteşem Gragas performansını anlatacak kelime bulunmuyor. İmkanı olan herkesin en azından maçın özetini izleyerek Crystal’ın Sıçra Vücut Darbesi kombosu ile Galatasaray Espor’un umutlarını nasıl söndürdüğünü izlemelerini öneririm.
Ligin beklentileri aşan ve son haftaların en formda takımlarından biri olan 1907 Fenerbahçe ise bu haftayı da iki galibiyetle kapattı. Cumartesi günkü kapanış maçında ezeli rakipleri Beşiktaş karşısına çıkan 1907 Fenerbahçe bu maçta takımın taşıyıcı ismi üst koridor oyuncusu Ruin’e yeni şampiyon Sylas’ı vererek herkesi şaşırttı. Metanın en güçlü seçimlerinden Jayce’i alan Panky ise koridorda Ruin’e zor anlar yaşattı. Yine de 1907 Fenerbahçe’nin Karthus ve Urgot seçimleri az canı kalan isimleri infaz etmede hiç zorlanmadan takımlarının öne geçmesini ve takım savaşlarında bu üstünlüklerini kullanmalarını sağladı. Sylas’ın çaldığı Jarvan ultileri ise 1907 Fenerbahçe için ekstra kitle kontrol sağladı. Beşiktaş’tan Nagne, Leblanc ile rakip takım nişancısı Sivir’i öldürmeyi başaramadıkça Beşiktaş galibiyetten uzaklaşmış oldu. Haftanın ikinci karşılaşmasında da 1907 Fenerbahçe, genç kadrolu HWA’ya karşı galip geldi. Bu galibiyetlerle birlikte toplam 8 galibiyete ulaşan 1907 Fenerbahçe, Royal Youth ile ikinciliği paylaşıyor.

Bahçeşehir Supermassive kendileri için haftanın ilk maçında Galatasaray Espor ile karşılaştı. Fabfabulous artık alıştığımız şekilde üst koridorda yetersiz performans sergileyerek Hioss’un Kledi karşısında geri kaldı. Buna rağmen kendi ormanlarında çıkan takım savaşında rakiplerine arkadan gelerek tam beş kişilik Jarvan ultisi “Afet”i atmayı başaran Fabfabulous takım arkadaşı Zeitnot’un Jinx ile penta atmasına vesile oldu ve takımını galibiyete taşıdı. Pentayı alan Zeitnot olmasına rağmen işin %75’ini Fabfabulous yaptı diyebiliriz.

Haftanın en önemli maçında ise Royal Youth ve Bahçeşehir Supermassive Pazar günü kapalış karşılaşmasında vadiye çıktılar. Royal Youth üst koridoru Armut, Kennen seçimi ile rakibi Fabfabulous’un Urgot’unu erken oyunda tamamen devre dışı bıraktı ve hem minyonda öne geçti hem de rakibinden birkaç kez tek başına skor almayı başardı. Erken oyunda önde olan Royal Youth’dan Closer görüş sağlamadan Vadi Alameti kesmeye çalışırken rakiplerine yakalandı ve Vadi Alametini kolaylıkla Bahçeşehir Supermassive’e hediye etmiş oldu. Aldığı üstünlüğü adım adım arttıran Bahçeşehir Supermassive rakiplerini bir kez de baron alırken yakaladı ve Royal Youth oyuncuları yine karşılık veremeden Baron’dan ayrıldı ve Bahçeşehir Supermassive sadece makro oyun oynayarak maçı kazanmayı bildi. Frozen, Zoe ile maçı 5/1/3 bitirerek takımının ana hasar kaynaklarından biriydi. Armut takımının aldığı toplam 7 skorun 5’ini tek başına almasına rağmen Bahçeşehir Supermassive’in akıl dolu Janna seçimi Kennen’i etkisiz bıraktı ve Armut takımını galibiyete taşıyamadı. Bu sonuçla birlikte bu haftaya kadar zirvede eşit giden Bahçeşehir Supermassive ve Royal Youth ayrılmış ve zirve tek başına Bahçeşehir Supermassive’in olmuş oldu. Şuan zirvenin sahibi 9-1’lik puan durumuyla Bahçeşehir Supermassive!