Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri FB’yi zorlu maçlar bekliyor! GS- BJK derbisinde neler olacak! İşte 6.hafta’da bizi bekleyen karşılaşmalar!

FB’yi zorlu maçlar bekliyor! GS- BJK derbisinde neler olacak! İşte 6.hafta’da bizi bekleyen karşılaşmalar!

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 6.haftasıyla beraber 23 Şubat Cumartesi geri dönüyor. Zirveyi kökünden etkileyecek maçların yanı sıra bir derbi de bizi bekliyor. Gelin hep beraber Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 6.haftasının karşılaşmalarında bizi neler bekliyor göz gezdirelim.

23 Şubat Cumartesi
13:00 HWA – Doğuş Üni Aurora
5.haftayı Mypleasure’un muhteşem performansıyla 2-0 kapatan Doğuş Üni Aurora, ligin genç ekiplerinden HWA karşısına çıkıyor. Sezon öncesi ligin son sıralarında gösterilmesine rağmen sergilediği performans ile orta sıralarda kalıcı olan Doğuş Üni Aurora için mevsim finalleri ufukta gözüküyor. Doğuş Üni Aurora beklentileri alt üst etmeyi sevdiği için bu maç sürpriz bir HWA galibiyeti görebilmemiz olası. Yine de her şey Aurora’nın istediğine göre gitmesi durumunda Doğuş Üni Aurora galibiyete ulaşacaktır.
14:00 Royal Youth – 1907 Fenerbahçe
Son iki haftanın en formda takımı 1907 Fenerbahçe, ikinciliği paylaştığı Royal Youth ile karşı karşıya geliyor. Haftaladır trash talkın dibine vuran Armut ve Ruin ikilisini sonunda vadide karşı karşıya görebileceğiz. Kirei ve Closer orman karşılaşmasının da akıllardaki bir çok soru işaretini gidereceğini söyleyebiliriz. Bu iki takımın son karşılaşmasında Royal Youth galibiyetle ayrılmıştı. Koç rolüne Turkinator’u getirdikten sonra 0’dan 100’e saniyeler içinde çıkan 1907 Fenerbahçe’nin hızı Royal Youth kesebilecek mi Cumartesi günü öğreneceğiz.
15:00 Galatasaray – Galakticos
Geçtiğimiz haftayı 2 mağlubiyetle kapatan Galatasaray 6.haftaya galibiyetle başlayarak mevsim finali şansını devam ettirmek istiyor. Ligde sadece iki galibiyeti olan ve kötü günler geçiren Galakticos ise geçtiğimiz hafta takıma katılan Flaxxish ile performansında iyileştirmeye gitmişti. Galakticos ise artık şeytanın bacağını kırmak istiyor. Twitch Chat’in birbirleri ile en çok karıştırdığı iki takım günün üçüncü maçında karşı karşıya gelecekler.
16:00 Bahçeşehir Supermassive – Dark Passage
Zirvenin tek sahibi Bahçeşehir Supermassive ile geçtiğimiz haftayı 2 galibiyetle kapatan Dark Passage vadide karşı karşıya geliyor. Formunu tutturan Bahçeşehir Supermassive bu maçta da galibiyete ulaşarak liderliğine devam edecektir.

17:00 Bursaspor – Beşiktaş
Geçtiğimiz haftayı 0-2 kapatan Beşiktaş, ligde galibiyeti bulunmayan Bursaspor ile karşılaşıyor. Bursaspor’un yaptığı değişikliklerin fayda vermediğine geçtiğimiz hafta şahit olmuştuk. Günün kapanış maçında Beşiktaş galip gelerek geçen haftayı teselli edecektir.
24 Şubat Pazar
13:00 1907 Fenerbahçe – Bahçeşehir Supermassive
Lider Bahçeşehir Supermassive’e tek mağlubiyetini yaşatan 1907 Fenerbahçe, tekrardan Bahçeşehir Supermassive karşısına çıkıyor. Son maçtan çok daha formda bir şekilde bu maça gelen 1907 Fenerbahçe tarihi tekerür ettirirse ve galibiyete ulaşırsa zirvenin ortaklarından biri olabilir. Oyun başından itibaren oldukça dominant bir oyunla galibiyete ulaşan 1907 Fenerbahçe ile oyun boyunca sırayla görevleri yerine getirererek makro oyun sergileyen Bahçeşehir Supermassive haftanın en önemli karşılaşmasını Pazar günü açılış maçı olarak izleyeceğiz.
14:00 Doğuş Üni Aurora – Royal Youth
Yükselişe geçen Doğuş Üni Aurora ile sendelese de zirvenin en büyük adaylarından biri olmaya bir şekilde devam eden Royal Youth Pazar gününün ikinci maçında karşı karşıya geliyorlar. Perfomansı ile takdir toplayan Mypleasure başarılı başka bir yerli ormancı Closer karşısında göstereceği performansı merak içinde bekliyoruz.
15:00 Bursaspor Espor – HWA
Ligin alt sıralarını etkileyecek olan maçta henüz galibiyeti bulunmayan ve son haftalarda değişik oyuncu rotasyonları deneyen Bursaspor ile genç oyuncularla dolu geniş bir kadrosu olan ve formayı o hafta iyi performans gösteren oyuncunun giydiği HWA karşı karşıya geliyor.
16:00 Beşiktaş – Galatasaray
Bu haftanın derbisi de iki ezeli rakip Beşiktaş ve Galatasaray arasında oynanıyor. Takım olarak gösterdikleri uyum yüksek olsa da yine takımca yaptıkları hatalar ile basit oyunlar kaybeden Galatasaray ile yeni kadrosu henüz uyum sağlayamamış Beşiktaş karşı karşıya geliyor. Bu iki takım da geçtiğimiz hafta oynadıkları ikişer maçtan da galibiyet alamamıştı. Mevsim finalleri için oldukça önem taşıyan maçı günün dördüncü maçı olarak izleyeceğiz.

17:00 Galakticos – Dark Passage
Bekleneni veremeyen ve aldığı toplam iki galibiyeti de lig sonuncusu Bursaspor’dan alan Galakticos ile Dark Passage karşı karşıya geliyor. Yeni oyuncuları Backlun’un da takıma uyum sağlamasıyla birlikte gösterdikleri performansta artış yaşanan Dark Passage, Galakticos’un Ruvelius’suz çıktığı son karşılaşmada galibiyete ulaşmaya çalışacak.