Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri SKT Teddy: “Kızgın Buhurdanlık metası, Büyü Hırsızı metasından da kötüydü!”

SKT Teddy: “Kızgın Buhurdanlık metası, Büyü Hırsızı metasından da kötüydü!”

Çin Yeni Yılı kutlamaları sebebiyle ara verilen LCK, SKT T1 ve Kingzone arasında oynanan karşılaşma ile geri döndü. SKT’nin geriden gelerek 2-1 kazandığı maçtan sonra Invenglobal.com, SKT’nin ünlü nişancısı Teddy ile bir araya gelerek bir röportaj düzenledi. Flank ekibi olarak röportajı sizin için Türkçe’ye çevirdik. Keyifli okumalar:

Zor bir maçtı. Nasıl hissediyorsunuz?

İlk oyunu kaybettikten sonra oluşan atmosfer çok iyi olmamasına rağmen geri kalan oyunlarda kendimizi bulmayı ve iyi oynamayı başardık. O yüzden gerçekten iyi hissediyorum.

Ezreal performansın bugün çok iyiydi. 10 üzerinden kaç verirsin kendi performansına?

Bana göre performansım sadece kötü değildi. Sanırım 10 üzerinden 6.5 diyebilirim.

(Gülerek) 10 almak için daha ne yapman gerekiyor?

Tekli derecelide nasıl oynuyorsam öyle oynamam gerekiyor.(Gülerek) Sürekli E-Sihir Geçişi yeteneği ile ileri atılıyorum. Ama burada ciddi bir lig maçı oynadığımdan dolayı agresif oynayamıyorum. Ezreal’da kendime 10 puan verebilmek için arkamda Karma beni güçlendirirken ve Tahm Kench beni korumaya hazırken E-Sihir Geçişi yeteneği ile sürekli agresif oynamam gerekiyor. Aynı birinci oyunda Deft’in yaptığı gibi.

Bazı taraftarlar Ezreal’ın bozuk olduğunu ve Vadideki tüm kötülüklerin anası olduğunu söylüyorlar. Senin bu konu hakkında düşüncelerin neler?

Ezreal performansı çokca oyuncunun yetenek atışlarına, pozisyon alışına ve yetenek seviyesine bağlı bir durumda. Ancak sen iyiysen şampiyonun kendisi de iyi oluyor.

Büyü Hırsızının Marifeti metası bugün olay oldu. Kingzone’un makro oyununa sinirlendin mi?

Birinci oyundan sonra Büyü Hırsızının Marifeti konusunda çok konuşmadık. Asıl konuştuğumuz şey, sinir bozucu Karma-Ezreal-Tahm Kench üçlüsüydü.

Bazıları Büyü Hırsızının Marifeti metasının anormal olduğunu ya da Kızgın Buhurdanlık metasından sonra gelmiş en eğlencesiz ve en kötü meta olduğunu söylüyor. Profesyonel bir oyuncu olarak sen ne düşünüyorsun?

Bence Kızgın Buhurdanlık metası kadar kötü değil. Oldukça eğlenceli ve belirli durumlarda faydalı olabilir. Bana göre gelmiş geçmiş en kötü meta Kızgın Buhurdanlık metasıydı. Diğer koridorlardaki performansın önemsiz olduğu ve her şeyin alt koridorda başlayıp bittiği radikal bir metaydı.

Yeni yamayla birlikte Nişancıların güçlendirildiğini veya zayıflatıldığını söyleyen farklı görüşler var. Sana göre bu yama nişancıları nasıl etkileyecek?

Canbiçen hariç bence zayıflatma oldu. Kritik eşya düzeninde şimdi 4 eşya almamız gerekiyor bu da bize hayatta kalmak için anca bir tane eşya alma imkanı tanıyor. Sivir’in biraz güçlenecek olması dışında diğer tüm nişancılar için zayıflatma oldu.

Şuan 3.sıradasınız. Kalan maçlarda nasıl bir performans sergileyeceğinizi düşünüyorsunuz?

Biraz daha üst sıralara çıkmayı istiyorum. Kalan maçların hepsini kazanmak için iyi hazırlanacağım.

Sevgililer gününde sana bayağı çikolata gelir mi dersin?

Taraftar buluşması bugün olmadığı için hiç çikolata geleceğini sanmıyorum. (Gülüyor)

Son olarak 6.yıl dönümünü kutlayan Mata hakkında neler söylemek istersin?

6.yıl dönümü için onu tebrik ediyorum. Oldukça yaşlanmasına rağmen iyi bir oyuncu ve iyi bir insan. Umarım onunla şampiyonluklar yaşabilirim.