Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL, Derbiyle dönüyor! İşte 5.haftada bizi bekleyenler!

VFŞL, Derbiyle dönüyor! İşte 5.haftada bizi bekleyenler!

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde artık normal lig sürecinin yarısına gelmiş bulunuyoruz. 9.3 yamasıyla birlikte yeni nişancı eşyalarının ligimizde kendilerine nasıl yer bulacağı merakla bekleniyor. Ligin ilk 4 haftaki sonuçlarına göre ilk sırayı 7şer galibiyetle Bahçeşehir Supermassive ve Royal Youth alırken ikinci sırada ise 6’şar galibiyetle Galatasaray ve 1907 Fenerbahçe paylaşıyor. Bakalım Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 5. Haftasında bizi neler bekliyor:

Ligin galibiyetsiz tek takımı Bursaspor 5.hafta’da alt sıradaki rakipleri Dark Passage ve Galakticos ile karşılaşıyor. Destek oyuncusu Auspex ile yolları ayıran Bursaspor bu hafta vadiye akademi takımından Turtle ve Invoker alt koridoruyla iniyor. Geçtiğimiz hafta yedeğe çekilen ormancı Viking ise bu haftayla beraber as kadroya geri dönüyor. Bursaspor’un ilk galibiyetini alması için bu hafta en büyük şanslarından biri olarak görülüyor.

Galatasaray’ı ise bu hafta zor bir hafta bekliyor. 16 Şubat Cumartesi günü Bahçeşehir Supermassive ile karşılaşacak Galatasaray’ı üçüncü bir mağlubiyet bekliyor olabilir. Galatasaray ise 17 Şubat Pazar günü, lige iyi başlayıp son haftalarda kötü performans sergileyen Dark Passage ile karşılaşıyor. Galatasaray’ın bu hafta alacağı bir mağlubiyeti, bir galibiyet ile kapatıp haftayı 1-1 skorla bitirmesi muhtemel.

Bursaspor’dan 1 tık iyi olan ve ligin en büyük hayal kırıklığını yaşatan takım Galakticos ise yeni haftaya üst koridor değişikliği ile giriyor. Doxy ile yolları ayıran Galakticos üst koridora daha önceden Yükselme Ligi’nde Beşiktaş forması giymiş Flaxxish’i transfer etti. Doğuş Üni Aurora ve Bursaspor ile oynayacak Galakticos eğer Mevsim Finallerini hedefliyorsa iyi skorlar almaya hemen başlaması gerekiyor.

17 Şubat Cumartesi gününün en önemli maçında ise son haftaların en formda takımı 1907 Fenerbahçe ile Beşiktaş karşı karşıya geliyor. Son oynadığı 3 maçta rakiplerine toplam 3 skor veren 1907 Fenerbahçe’de Ruin ve Kirei’in olağanüstü performansı takımı galibiyete kolayca taşıyor. Geçtiğimiz hafta oyuncu değişikliğine giderek Koreli ormancı Seonghwan ve destek Farfetch ile anlaştı. Aradan geçen 2 haftanın ardından uyum sağlanıp sağlanamadığı güçlü rakipleri karşısında test ederlerken izleyeceğiz. Pazar günü zirvedeki iki takımın birbiri ile oynaması sebebiyle 1907 Fenerbahçe için alınacak bir galibiyet, 1907 Fenerbahçe’yi zirvenin en önemli adaylarından biri yapacaktır. Alınacak bir mağlubiyet ise zirve yarışından kısa süreliğine kopma anlamına geliyor. Oynadığı toplam 8 maçta aldığı 4 galibiyet ile orta sıralarda yer alan Beşiktaş içinse olası bir mağlubiyet takımın ilk 4 hayallerini sekteye uğratacaktır.

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi için haftanın en önemli maçında ise zirvenin iki yarısı Bahçeşehir Supermassive ve Royal Youth karşı karşıya geliyor. 17 Şubat Pazar günü saat 17:00’de başlayacak maç sonrası artık zirvenin tek bir ismi olacak. İki takımın da 7 galibiyeti ve 1 mağlubiyeti bulunuyor. Bahçeşehir Supermassive tek mağlubiyetini 1907 Fenerbahçe’den alırken Royal Youth ise tek mağlubiyetini ilk hafta Bahçeşehir Supermassive’den almıştı. Galip gelen takımın uzun süre boyunca ligin lideri olması oldukça muhtemel. Bahçeşehir Supermassive ilk haftalarda kötü performans sergileyen Fabfabulous yerine geçtiğimiz hafta Luana’yı oynatmıştı. Fabfabulous’un verdiği bu aranın ardından takıma dönüş performansı da merak uyandırıcı bir etken. Bahçeşehir Supermassive’in en formda ismi Frozen ise gerçekten göz korkutuyor. Birbirleri ile uzun süredir rekabet halinde olan Frozen ve GBM’in bu maçta orta koridorda verecekleri mücadele kaçmaz.