Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Yutorimoyashi, emekli olduğunu duyurdu!

Yutorimoyashi, emekli olduğunu duyurdu!

Japonya League of Legends sahnesinin öne çıkan isimlerinden Yutorimoyashi, profesyonel oyunculuk kariyerini noktaladığını duyurdu.

Japonya gibi küçük bölgelerde yıllar boyunca mücadele edip başarı kazanan isimler espor takipçilerinin de aklına kazınıyor. Bu isimlerden biri olan Yutorimoyashi, 2014'te başladığı profesyonel oyunculuk kariyerini 2021 sezonu başlamadan noktaladığını duyurdu. Japon oyuncu son olarak Blank ve Pirean gibi Koreli yıldızlarla birlikte Sengoku Gaming forması giymişti.

League of Legends kariyerine üst koridor olarak başlayan Yutorimoyashi, 7th heaven'a transfer olduktan sonra nişancı pozisyonuna geçiş yaptı. İlk başarısını ise 2018 yılında Rampage formasıyla yaşadı. LJL 2017 Bahar Mevsimi'ni şampiyon olarak tamamlayan Rampage, ülkesini MSI'da temsil etme hakkı kazandı. O sene Yaz Mevsimi'nde de şampiyon olmayı başarak ekip Worlds 2017Wye katılma hakkı kazandı. 

Yutorimoyashi, PENTAGRAM'a transfer olduktan sonra da şampiyonluk yaşayarak bir kez daha MSI'de boy gösterdi ve 2018 Asya Oyunları'nda Japonya ekibinin alt koridorunda yer aldı. Nişancı bu dönemden sonra ell tutulur bir başarı elde edemedi. Geçtiğimiz mevsim büyük umutlarla kurulan Sengoku Gaming kadrosu büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Blank ve Pirean'lı kadroyusla şampiyon olması beklenen Sengoku, ligi 3. tamamlayabildi.