Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Top Esports, Demacia Cup 2020 şampiyonu oldu!

Top Esports, Demacia Cup 2020 şampiyonu oldu!

Finalde Team WE'yi 3-0 ile geçen Top Esports, Demacia Cup 2020'de şampiyon olmayı başardı.

2020 Yaz Mevsimi'ndeki dominant performansıyla şampiyon olup Worlds biletini kapan Top Esports, turnuvaya yarı finalde veda etmişti. Çin'de 2020'ni son League of Legends turnuvası Demacia Cup'a neredeyse aynı kadroyla çıkan ekip sadece destek pozisyonunda Zhou'ya şans verdi. Gösterilen performanslara bakarsak Top Esports takım kimyasını kaybetmemiş gibi gözüküyor. Finalde Team WE'yi 3-0 ile geçen ekip, bölgesinde 2020'nin son LoL turnuvasında şampiyon olmayı başardı. 

Serinin neredeyse tamamı tek taraflı geçti.Takım savaşlarına organize olarak giren ekip maçların tamamını orta oyunda kopardı. Özellikle orta koridor oyuncusu knight'ın performansı bu noktada kilit etken oldu. Team WE tarafında ormancı beishang'ın bireysel çabası takımını taşımaya yetmedi. beishang gerçekten serinin tamamında doğru kararları aldı ve erken oyunda etkili olmayı başardı. Diğer tarafta Karsa ise orta ve geç oyunda tecrübesini konulturarak takımına katkı sağladı.

Top Esports bir maçta ilginç bir seçim yaparak orta koridor Vayne ve alt koridor Viktor oynadı. knight ve JackeyLove gerçente o kadar iyi oyuncular ki ikisi de bu şampiyonlarla kusursuza yakın oynadı. Özellikle knight, Vayne ile rakibi Shanks'ın ellerindeki Galio'ya şans tanımadı. 

LPL'de gelecek mevsim bir hayli çekişmeli geçecek gibi. Demacia Cup'ta sergiledikleriniden daha iyi performanslar gösterecekleri su götürmez bir gerçek çünkü normal sezonda işin ucunda uluslararası turnvalara katılma şansı var.