Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri CristoL, Papara SuperMassive ile yeniden anlaştı!

CristoL, Papara SuperMassive ile yeniden anlaştı!

Son olarak Galakticos'un koçluk görevini üstlenen CristoL, eski takımı Papara Supermassive'e geri döndü.

Geçtiğimiz sezon iddialı bir kadro kuran Papara SuperMassive, TBF şampiyonu olarak Worlds'e katılmıştı. 2020 sezonunun sona ermesiyle koç ekibi dahil kadrodaki bütün oyuncularla yollarını ayıran ekip, 2021'e sil baştan başlamaya karar verdi. Gelecek sezon için nasıl bir kadro kuracağı merak edilen Papara SuperMassive ilk transferini açıkladı. Geçtiğimiz mevsim Galakticos bünyesinde yer alan CristoL, 2021 yılı için SUP ile anlaşmaya vardı.

Koçluk kariyerine 2015 yılında başlayan isim 2018'e kadar ara verdi ve Team Aurora ile sahneye geri döndü. Aurora'da geçirdiği iki yılın ardından kendini kanıtlayan CristoL, Papara SuperMassive ile anlaşmaya vardı ve Pades'in yanına katıldı. SUP'ta bir mevsim geçirdikten sonra Galakticos'tan as koçluk teklifi alarak kariyerine burada devam etti. Galakticos geçtiğimiz Yaz Mevsimi'nde normal sezonu ikinci tamamladı ve yarı final oynadı.

SuperMassive'de 2020 sezonunun sona ermesiyle Koreli oyuncular ile yolların ayrılacağı biliniyordu. Zeitnot'un emeklilik kararı ve Armut'un LEC'ye transfer olmasının ardından orta koridor Bolulu da Galatasaray Espor ile anlaştı. Takım koçu Pades ise Brezilya'nın yolunu tuttu. CristoL hem organizasyonu hem de ligi yakından tanıyan bir isim. SuperMassive'in bu tercihi meyvelerini verecek gibi gözüküyor.