Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Yıldız nişancı Bang’in yeni takımı belli oldu

Yıldız nişancı Bang’in yeni takımı belli oldu

SKT ile Worlds Şampiyonluğu bulunan ve en son 100 Thieves forması giyen yıldız nişancı Bang, ESPN’in haberine göre 2020 Bahar Mevsimi’nde Evil Geniuses forması giyecek.

LCS’in en yeni ekibi Evil Geniuses sezon arasına fırtına gibi girdi. Takım, daha önce SKT ile Dünya Şampiyonluğu yaşayan yıldız nişancı Bang’i kadrosuna kattı. Cloud9’dan nişancı Deftly’yi de transfer eden EG, eğer 100 Thieve bu pozisyona oyuncu bulamazsa Deftly’yi takıma gönderecek.

Sıfırdan bir kadro kuran EG’nin oldukça agresif hamleler yaptığını belirtmek gerekiyor. Cloud9’dan Svenskeren ve Zeyzal’ı transfer eden takım, yeni sezon için iddialı bir kadro kurdu. Yerli oyuncu statüsüne geçen Svenskeren’in ardından EG’nin Bang’in dışında 1 yabancı oyuncu hakkı daha bulunacak.

Bang’in 100 Thieves’te beklenilen performansı sergilemediğinden de bahsetmek gerekiyor. Aphromoo dünya klasmanında bir destek oyuncu olmasına rağmen Bang ile iyi bir ikili oluşturamaması bu düşük performansın başlıca sebepleri arasında gösteriliyor.

EG’nin şu anda üst koridor ve orta koridor arayışı devam ediyor. LCS’in yeni ekibinin bu pozisyonlarda da iddialı transferler yapıp yapmayacağını hep beraber bekleyip göreceğiz.