Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Avrupa League of Legends sahnesi büyümeye devam ediyor

Avrupa League of Legends sahnesi büyümeye devam ediyor

Avrupa League of Legends sahnesi büyümeye devam ediyor. Riot Games bugün yaptığı duyuruyla Belçikalı ajans 4Entertainment ile iş birliği yaparak 2020 için Belçika ve Hollanda ligleri kuracağını açıkladı.

Orjinal olarak büyük bir Benelux Premier League oluşturulmak istenilse de Riot Games çalışanı Damzee bu alınan kararla bölgedeki League of Legends ekosistemi bir üst seviyeye çıkarılacak.

İki yeni lig oluşturulması ise European Masters’a katılmak için oyuncuların yeni iki fırsatının olduğu anlamına geliyor. Hollanda, Belçika ve Lüksemburglu oyuncular bu liglerde mücadele edebilecek.

Ligin formatı ise oldukça basit. Takımlar Bo1 sistemindeki ligde büyük ödül olan 7500 euroyu kazanmak için mücadele edecek. Dört takım playoff’a kalacak ve buradan EU Masters bileti alacak.

Riot Games ayrıca Benelux bölgesine Open Tour ekliyor. Bu turnuvanın temelde daha amatör oyuncuları keşfetme amacıyla düzenleneceğini ekleyebiliriz.

İki yeni ligin Avrupa ekosistemine dahil edilmesinin ise takımların son yıllardaki başarısının bir sonucu olduğunu söylemek gerekiyor. Avrupa League of Legends’ının yükselişi ve LEC’in franchise sistemine geçmesiyle birlikte müthiş bir başarı elde etmesinin altında bölgesel ve ulusal lig sisteminin iyi oturtulması yatıyor.