Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri League of Legends’ın en yeni şampiyonu Aphelios’un hikayesi paylaşıldı

League of Legends’ın en yeni şampiyonu Aphelios’un hikayesi paylaşıldı

Riot Games, League of Legends’a gelecek en yeni şampiyonu duyurdu. Aphelios ismindeki yeni şampiyon nişancı olacak. Şampiyonun hikayesine baktığımızda Aphelios’un Soları ve Mount Targon ile ilintili olduğunu görüyoruz.

Şu an için Aphelios hakkında çok az şey biliniyor. Nişancı olduğu duyurulsa da Riot Games çalışanı Reav3 daha önce şampiyonun “geleneksel olmayan bir nişancı” olacağını söylemişti. Şampiyonun hikayesinde ise birçok silahı birleştirdiği ve bir suikastçı olarak yetiştirildiği yazıyor.

Bu bilgiler ışığında Aphelios’un sıradan bir otomatik saldırı nişancısı olmayacağını ve daha çok Zed ve Talon gibi AD suikastçılara benzeyeceğini söylemek mümkün. Ayrıca Aphelios’un son çıkan Senna ve Kai’Sa’ya benzer daha karmaşık ve dinamik bir yetenek kitine sahip olması bekleniyor. Riot Games’in son zamanlarda yeni şampiyonlar hakkındaki stratejisini göz önüne aldığımızda Aphelios’un ustalaşmak için zaman gerektirecek bir şampiyon olacağını da tahmin edebiliriz.

Aphelios’un hikayesi kız kardeşi Alune ve Lunari inancının bir parçası olarak Targon’u koruması etrafında şekilleniyor. Solari ile olan savaşta Aphelios ve kız kardeşi Lunari’nin güçlü silahlarından birisi oluyor. Kız kardeşinin büyüsü ve Aphelios’un suikastçı yetenekleri burada öne çıkıyor.

Senna’nın henüz iki hafta önce oyuna getirilmesinin ardından Riot Games’in yeni bir şampiyon duyurması şaşkınlıkla karşılandı. Senna’nın da nişancı olmasıyla alt koridor oyuncularının son zamanlarda Riot Games tarafından daha fazla ilgi gördüğünü söylersek yanılmış olmayız. Aphelios’un ne zaman oyuna getirileceğini konusunda ise bir bilgi bulunmuyor.