Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Closer, LCS’e transfer oldu

Closer, LCS’e transfer oldu

VFŞL 2019 Yaz Mevsimi MVP’si Closer, LCS ekiplerinden Golden Guardians’a transfer oldu.

Yetenekli ormancı uzun bir süredir Royal Youth forması giyiyordu. Kasım 2018’den beridir RYL’de yer alan oyuncu bu süre zarfında kayda değer bir gelişim gösterdi. RYL ile Rift Rivals tecrübesi de bulunan oyuncunun en iyi sezonunun 2019 Yaz Mevsimi olduğundan da bahsetmek gerekiyor.

VFŞL’deki Bahçeşehir SuperMassive’in dominantlığını kıran Royal Youth’ta başarının mimarlarından birisi Closer’dı. Agresif oyunu ve özellikle taşıyıcı şampiyonlarda gösterdiği etkili oyun ile RYL’in Worlds’e gitmesinde önemli bir rol oynayan Closer, takımla Worlsd 2019’da Ön Eleme aşamasında mücadele etti. Gruptan ikinci olarak çıkan RYL, eleme aşamasında ne yazık ki Clutch Gaming karşısında varlık gösteremedi ve turnuvadan elendi.

Closer’ın Golden Guardians’a transferi VFŞL’nin LCS’e gerçekleştirdiği ikinci transfer olarak öne çıkıyor. Hatırlayacağınız üzere geçen sene yetenekli üst koridor Broken Blade, TSM’e transfer olmuştu. Closer’ın GGS’te önümüzdeki mevsim beraber oynayacağı orta koridor da belli oldu. Organizasyon, Closer’ın transferiyle birlikte Goldenglue’yu da açıkladı. Takımın geri kalanı hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Biz de Flank Esports ekibi olarak Closer’a başarılar diliyoruz.