Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri YamatoCannon tekliflere açık olduğunu duyurdu

YamatoCannon tekliflere açık olduğunu duyurdu

Avrupa’nın en iyi koçlarından birisi olarak gösterilen Jakob “YamatoCannon” Mebdi, Vitality ile sözleşmesinin devam ettiğini fakat gelecek teklifleri değerlendirebileceğini açıkladı.

2017 yılından bu yana Vitality’nin başında bulunan koç, geçtiğimiz yılki Worlds’te yaptığı konuşmayla adından söz ettirmişti. Worlds 2018’de elenen fakat Avrupa takımlarına ilham olan konuşmasında koç, takımlara kendileri olmaları gerektiğini ve diğer bölgeleri kopyalamak yerine kendi oyununu Vadi’ye yansıtması gerektiğini söylemişti.

2019 yılının Vitality için kötü geçtiğini belirtmek gerekiyor. Kadro görece aynı olmasına rağmen ligdeki takımlar tamamıyla değişip adapte olurken Vitality aynı adaptasyonu göstermeyi başaramadı ve Bahar Mevsimi’ni beşinci, Yaz Mevsimi’ni ise altıncı sırada tamamladı.

Takım her iki mevsimdeki playofflarda da çeyrek finalde elendi. Vitality ayrıca 2019 Bölgesel Eleme Turnuvası’na dahi katılmayı başaramadı.

YamatoCannon’ın Avrupa’daki en iyi koçlardan birisi olması ve Fnatic’in kısa bir süre önce YoungBuck ile yollarını ayırması başarılı koçun FNC’ye gideceğine dair söylentileri ortaya çıkarsa da henüz net bir bilgi bulunmuyor