Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Upset, Schalke 04’ten ayrıldı

Upset, Schalke 04’ten ayrıldı

LEC ekiplerinden Schalke 04, nişancısı Elias “Upset” Lipp ile sözleşme yenilememe kararı aldı. Upset, 2020 sezonu için free agent konumunda.

2017 Bahar Mevsimi’nde S04’e katılan yetenekli nişancı, takımın EU Challenger Series’ten EU LCS’e yükselmesinde büyük bir rol oynamıştı. Ninjas in Pyjamas’ı yenerek EU LCS’e yükselen S04, yavaşça lige alışmış ve 2018 Yaz Mevsimi’nde Final dahi görmüştü. Takım ne yazık ki burada G2’ya yenilmişti.

Takımın 2019 sezonunu kötü geçirdiğinden söz etmek gerekiyor. Bahar Mevsimi’nde yedinci olan S04, Yaz Mevsimi’ni dördüncü bitirmişti. Playofflarda Fnatic’e elenen takım, Bölgesel Eleme Turnuvası’nda ise Splyce’a yenilmişti.

S04 takım olarak kötü gözükmesine rağmen aynı şeyi Upset için söylemek mümkün değil. Takımın tartışmasız en iyisi olarak gösterilen yıldız nişancının performansı istatistiklerine de yansıdı. Yaz Mevsimi’ni 104 skor ile nişancılar arasında birinci bitiren oyuncu, 70.4 skor katkısı sağlamıştı. Upset tüm nişancılar arasında dakikada en çok hasar veren oyuncu olarak da öne çıkıyor.

Sezon arasının belki de en sıcak ismi olan Upset’in henüz nereye gideceği konusunda bir dedikodu bulunmuyor. Fakat bir Avrupalı nişancının Amerika’ya transfer olacağı söylentisi sıklıkla Upset üzerinde yoğunlaşsa da oyuncunun hala hangi takıma transfer olacağı belirsiz.