Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Mert Tanrıverdi, Royal Youth’tan ayrıldı

Mert Tanrıverdi, Royal Youth’tan ayrıldı

Royal Youth menajeri Mert Tanrıverdi, Royal Youth bünyesinden ayrıldığını açıkladı. 2017 Yılından beri Royal Youth/Bandits bünyesinde bulunan Mert Tanrıverdi bu dönemlerde, Yaz Mevsimi Şampiyonluğu, Kış Mevsimi 2.liği, Kış Mevsimi 3.lüğü gibi başarılar elde etti. Kendisi bunun dışında Abbedagge, Broken Blade gibi isimlerin ekosistemimize girip kendilerini göstermede de büyük yardımları olmuştu. Kendisi espor sektöründen ayrılmadığını, sadece Royal Youth ile olan maceralarının şimdilik sonuna geldiğini anlatan bir açıklamayla Royal Youth’a veda etti.

Kendisi takımın Genel Direktörü Berk “Uberq” Uyguner’e teşekkür edip, bu sektör için bir nimet olduğunu söylerken takımın kurucusu Ruşen Ekşi’ye de teşekkür etmeden geçmedi. Hala bir Bandits olduğunu söyleyen Mert Tanrıverdi, bundan sonra da Royal Youth taraftarı olmaktan vazgeçmeyeceğini ve desteklerini belirtti.

Ayrıca Galatasaray Esports günlerine de değinen Mert Tanrıverdi, büyük bir Galatasaray’lı olduğunu, ki bunun için milyonluk bir şampiyonluk ligi slotunu kulübe hibe ettiğini ve kendisi dışında gerçekleşen etkenlerden dolayı ligden düşme olaylarının gerçekleştiği ve bu konu ile ilgili çok kin dolu geri dönüşler aldığını belirtirken yine de Galatasaray taraftarına teşekkürlerini iletti ve Galatasaray zamanında ona destek olan Şenkal Atasagun, Mustafa Atasagun, İskender Baydar, Oğuz Alptan, Fatih Özcan, Murat Bereket, Coşkun Çelik’e teşekkürlerini ve şükranlarını sunan Mert Tanrıverdi’nin sıradaki durağını hepimiz merakla bekliyoruz. Kendisine bugüne kadar Türk ekosistemine kattığı katkılardan dolayı teşekkür edip, kariyerinin devamı için başarılar diliyoruz.