Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri YamatoCannon, SANDBOX Gaming’e transfer oldu!

YamatoCannon, SANDBOX Gaming’e transfer oldu!

İsveçli koç YamatoCannon, Kore ekiplerinden SANDBOX Gaming'e transfer oldu ve LCK'de görev alacak ilk Avrupalı koç oldu.

Geçtiğimiz mevsim kötü performanslar sergileyen SANDBOX Gaming, ligi 9. sırada tamamladı ve LCK'de kalabilmek için eleme maçı oynadı. Eleme maçları öncesinde koç ekibinde değişikliğe giden ekip, Seorabeol Gaming'i mağlup ederek ligde kalmayı başardı. SANDBOX'ın koç ekibi değişikliği hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Yeni mevsim öncesi ilk koç transferini yapan ekip, İsveçli koç Jacob "YamatoCannon" Mebdi  ile anlaşmaya vardı. YamatoCannon, LCK'de çalışacak ilk Avrupalı ana koç oldu.

Profesyonel oyunculuk kariyerini sonlandırdıktan sonra koçluğa geçiş yapan Mebdi, ilk LEC tecrübesini Team ROCCAT ile yaşadı. ROCCAT bünyesi altında iyi işler başardı ve Splyce ile anlaşmaya vardı. O zamanki Splyce ekibi başarılı bir sezon geçirdi ve EU Bölge Finallieri'ni kazanarak Worlds'e katıldı. YamatoCannon bu serüvenin ardından Team Vitality'de çalıştı ve sezon arasında LCK'e transfer oldu.

Tecrübeli koç, Avrupa'nın en iyi koçları arasında görülüyor. Seçim yasaklama ekranındaki başarısının yanı sıra üstün analiz bilgisi, İsveçli ismi ön plana çıkarıyor. Kore'de daha önce CK ekibi bbq Olivers Avrupalı koç ve oyuncular transfer etmişti. Takım, aranan başarıyı yakalayamadı.

YamatoCannon'ın LCK'de nasıl işler yapacağını merakla bekliyoruz.