Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Viper, Hanwha Life Esports’a transfer oldu!

Viper, Hanwha Life Esports’a transfer oldu!

LCK'in yetenekli nişancılarından Viper, Hanwha Life Esports ile anlaşmaya vardı.

Griffin'in büyük bir çıkış yağtığı dönemde takımın en önemli parçalarından biri olan Viper, ana taşıyıcılardan biri olarak yer aldı. Ekibin gündeme skandal gibi oturan haberlerinden sonra Chovy, Lehends ve Doran gibi farklı takımlara transfer olmaktansa Griffin'de kalmayı tercih etti. Griffin bu mevsim vasata yakın bir performans sergilyerek ligden düştü ve takım dağıldı. Nişancı Viper'ın sıradaki durağı Hanwha Life Esports oldu. Hanwha Life bu mevsim 8. olmuş ve play-off'lara kalamamıştı.

Profesyonel oyunculuk kariyerine 2017 yılında başlayan Viper, Griffin haricinde hiçbir takımda oynamadı. 3 yıl aynı çatı altında yer aldı ve bu süreçte isminden bahsettirdi. CK'de şampiyon olduktan sonra LCK'e yükselmeyi başaran nişancı ligdeki ilk mevsiminde final oynadı ancak finalde KT Rolster'a 3-2 kaybetti. Griffin son 4 mevsimde 3 kez final oynadı ancak hiçbirinde kazanan taraf olmadı.

2020 sezonu başında Cuvee ve Lehends gibi transferlerle ön plana çıkan Hanwha Life Esports bekleneni karşılayamadı. Normal sezonda 8. olan ekip play-off'lara kalamadı. Alt koridora yapılan bu takviye takımın performansını büyük ölçüde arttırabilir.

Viper, Griffin'den takım ve koridor arkadaşı Lehends'in yanına gitti. Bu ikilinin ikinci birlikteliğinde nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu.

Photo Credit: Hanwha Life Esports