Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Profit, Team Flash’a transfer oldu!

Profit, Team Flash’a transfer oldu!

Son olarak Rogue forması giyen Koreli üst koridor Profit, Vietnam temsilcisi Team Flash ile anlaşmaya vardı.

Bir süredir Avrupa'da forma giyen Profit, bu süreçte Ninjas in Pyjamas, Team ROCCAT ve Rogue gibi takımların formasını giydi. Rogue geçtiğimiz sezonun başında LEC'e katıldığında Koreli oyuncuyla anlaştığını duyurmuştu. Kötü bir sezon geçiren ekip 2020 yılında yoluna Finn ile devam etti. Eski SKT oyuncusu Profit'in yeni durağının neresi oalcağı merak ediliyordu. Koreli üst koridor Avrupa'da kalmaktansa Vietnam'a transfer olmayı seçti. Team Flash tarafından resmi açıklama gelmedi. Sezon öncesi dönemde yapılan Pulsefire Cup kadrosunda yer alan oyuncunun görevinin ne olduğu henüz netleşmedi.

SKT'de oynamadan önce bir dönem Çin'de yer alan Profit, ilk Avrupa tecrübesini Ninjas In Pyjamas ile yaşadı. NIP'ten sonra Team ROCCAT forması giyen Koreli, son olarak Rogue çatısı altında yer aldı. SKT'de 2017 Bahar Mevsimi'ni birinci bitiren takımın bir parçası oldu ancak play-off'larda oynamadı. Avrupa'daki en büyük başarısı ise Rogue Akademi ile Plonya ligi şampiyonluğu oldu.

Vietnam'da sezon öncesi yapılan Pulsefire Cup'ta Team Flash kadrosunda gözüken Profit'in takımdaki rolü henüz belli değil. Bölgeye hakim kaynaklarımıza sorduğumuzda Profit'in oyuncu, yayıncı ya da farklı bir görevi olabileceği, konu hakkında bilgileri olmadığını aktardılar. Koreli üst koridor ile birlikte takımdaki üst koridor sayısı 3'e çıktı.

Team Flash geçtiğimiz gün turnuvadaki ilk maçına çıktı ancak Profit oynamadı.

Photo Credit: Riot Games