Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Gambit Esports, 2020 Yaz Mevsimi kadrosunu duyurdu!

Gambit Esports, 2020 Yaz Mevsimi kadrosunu duyurdu!

LCL 2020 Bahar Mevsimi'nde beklentilerin altında kalan Gambit Esports, DREAMPYLLA, Diamondprox, Phlaty, Shiganari, Lekcycc beşlisinden oluşan yeni kadrosunu duyurdu. 

Geçtiğimiz sezon Doxy, Diamondprox, Sencux, Lodik ve Edward ile beklentilerin çok altında kalan ekip Yaz Mevsimi'ne radikal bir karar alarak girdi. Geçtiğimiz sezon LCL'de final oynama başarısı gösteren RoX ekibinden 4 oyuncuyla anlaşan Gambit Esports, efsane ormancısı Diamondprox'u kadroda tutarak yeni mevsim iddialı girmeye hazırlanıyor. Takım aynı zamanda eski oyuncusu PvPStejos'u koç olarak bünyesine kattı. Gambit Esports'un yeni kadrosu: DREAMPYLLA, Diamondprox, Phlaty, Shiganari, Lekcycc.

2020 Bahar Mevsimi'ne kağıt üstünde iddialı bir kadroyla giriş yapan ekip, beklenmeyen sonuçlar aldı. Sencux, Diamondprox ve Edward gibi isimlerin yer aldığı kadro normal sezonda 7 galibiyet 7 mağlubiyet alarak play-off'lara son sıradan katıldı. Yarı finalde kaçınılmaz son geldi ve RoX, Gambit'i 3-0 ile rahatça geçerek finale yükseldi.

LCL'in maddi olarak güçlü organizasyonlarından Gambit, beraber iyi performanslar sergileyen RoX kadrosunun neredeyse tamamını transfer etti. Bulgar ormancı Four dışındakiler yeni yuvalarına kavuştu. Four, eskiden bir dönem ülkemizde de forma giymişti.

Photo Credit: Gambit Esports