Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri XTEN Esports nişancısı Focus, Kore’ye geri döndü!

XTEN Esports nişancısı Focus, Kore’ye geri döndü!

Bu yıl Frozen ile birlikte LLA temsilcisi XTEN Esports'un formasını giyen Focus, mevsimin kendileri için sona ermesiyle ülkesine döndüğünü duyurdu.

Sezon başında iki Koreli transferi yaparak LLA'e iddialı bir başlangıç yapmak isteyen XTEN Esports, SuperMassive'den Frozen ve Gen.G'den Focus ile anlaşmaya vardı. Lig için bir hayli kaliteli olan bu iki isim, takımlarının başarılı olmasına yetmedi ve XTEN Esports play-off'lara kalamadı. Gen.G'den kiralık olarak transfer edilen Focus, mevsimin kendileri için sona ermesinin ardından ülkesine geri döndü ve çalıştığı kişilere teşekkür ettiği bir tweet paylaştı.

2019 yılında Gen.G tarafından keşfedilen Koreli nişancı, 1 yıl boyunca Kore merkezli takımın akademi kadrosunda yer aldı. Bu süreçte LCK'de hiçbir maça çıkmadı ve 2020 sezonunun başında tecrübe kazanması için LLA temsilcisi XTEN Esports'a kiralandı. Focus burada bireysel olarak fena olmayan performanslar sergilese de takımının play-off'lara kalmasına yetecek kadar katkı sağlayamadı.

XTEN Esports, LLA 2020 Opening Phase 1'da 5. olarak Phase 2 'ya kalma hakkı elde etti. Burada ise çıktığı 4 maçı kaybederek play-off'lara kalamadı. Bu konunun detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Mevsimin sona ermesiyle kiralik anlaşması sona eren Focus ülkesine döndü ve şu anda XTEN'in gelecek mevsim için nasıl bir yapılanmaya gideceği merak ediliyor. "Tahir Abi" olarak tanıdığımız Frozen'ın sözleşmesi sezon sonunda sona erecek. Bakalım XTEN gelecek mevsim yoluna nasıl bir kadroyla devam edecek?

Photo Credit: XTEN Esports