Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri WE Akademi, LDL 2020 Bahar Mevsimi şampiyonu oldu!

WE Akademi, LDL 2020 Bahar Mevsimi şampiyonu oldu!

Çin Akademi Ligi olarak bilinen LDL'de 2020 Bahar Mevsimi şampiyonu WE Akademi oldu. 

Dünyanın en çok takip edilen ve izlenen espor liglerinden biri olan LPL'de Bahar Mevsimi Finali'ne az bir süre kaldı. Bu süreçte akademi ligi olarak da lanse edilden LDL'de 2020 Bahar Mevsimi'nin sonu geldi. Çin'İn gelecek vadeden oyuncularının boy gösterdiği LDL'de bu mevsimin şampiyonu WE Akademi oldu. 

Lig formatına göre mevsim 5 Kısım'a ayrılıyor ve bu sürecin ardından lider olan takım şampiyonluğa ulaşıyor. Bu mevsim 5 seri kazanarak liderlik koltuğuna oturan Team WE, sezonu şampiyon tamamlayarak 500.000 Yuan ödülün de sahibi oldu. Aynı zamanda takımın orta koridoru Shanks toplamda 5 MVP ödülü alarak bu alanda liderliği kimseye bırakmadı. Ligin ikincisi LGD.Y, üçüncü Joy Dream ve dördüncü Dominus Esports.Y oldu.

LDL'de toplamda 26 takım mücadele ediyor. Bu takımlardan 17'si LPL takımlarının alt veya akademi takımı. Geri kalan 9 takım ise bağımsız espor organizasyonları. Tabii bütçe bakımından LPL takımlarının bariz bir üstünlüğü söz konusu ve bu sebeple bu takımlar lige ağırlığını koyuyor. Team WE as takımı bu yıl LPL'de yarı finale yükselmiş ancak Top Esports'a kaybederek şampiyon olma şansını yitirmişti. 

Ligde çok fazla sayıda oyuncu var ve bunların sadece ikisi Koreli. Geri kalan tüm oyuncular Çin pasaportu taşıyor. Bölgedeki oyuncu havuzunun ciddiyetini bu şekilde görebiliriz.