Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri ili, 5 Ronin’den ayrıldı!

ili, 5 Ronin’den ayrıldı!

VFŞL 2020 Kış Mevsimi'ni son sırada bitiren 5 Ronin, koç ili ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Sezon başında Bursaspor Esports yerine lige dahil olan 5 Ronin, genç oyunculardan kurulu bir kadro kurdu. Koç ekibine ise geçtiğimiz sezon üst koridor olarak oynayan Brolia'yı dahil eden 5 Ronin, bir dönem SuperMassive ve Royal Bandits ile çalışmış olan Exorant ile anlaşmaya vardı. Exorant'ın yaşadığı ailevi problemler sebebiyle sahneye çıkacak bir koç daha gerekti ve ekip ili ile anlaştı. Mevsimin kendileri için sona ermesiyle yerli koç ile yolların ayrıldığı duyuruldu.

Espor kariyerine P3P Esports bünyesinde başlayan ili, sırasıyla Team Cappadocia, Bursaspor Esports ve 5 Ronin için çalıştı. Kariyeri boyunca büyük bir başarı yakalayamayan ili buna rağmen fena olmayan seçim yasaklama ekranları çıkardı. 

5 Ronin bu sezon koç ekibinde Exorant ve Brolia ikilisiyle başladı ancak Exorant'ın yaşadığı ailevi problemler takımın bir koç transferi daha yapmasına ön ayak oldu. Romanyalı koç evinden destek olurken sahnede seçim yasaklamaları ili yaptı. 5 Ronin bu mevsim çıktığı 16 maçta 3 galibiyet 13 mağlubiyet alarak son sırada yer aldı.