Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri SANDBOX Gaming ligde kalmayı başardı!

SANDBOX Gaming ligde kalmayı başardı!

LCK 2020 Yaz Mevsimi Elemeleri'nin son turunda Seorabeol Gaming ile karşılaşan SANDBOX Gaming, seriden 3-0 galip ayrılarak ligdeki yerini korudu.

LCK'de geçtiğimiz günlerde sona eren 2020 Bahar Mevsimi, lig tarihinde eski formatla oynanmış son Bahar Mevsimi olarak tarihe geçti. 2021'de LEC ve LCS gibi bölgelerin kullandığı formata geçmesi planlanan ligde ligden düşüp lige çıkma gibi kelimeleri neredeyse son kez kullanıyoruz diyebiliriz. Bu yılı ilgilendirmeyen bu haberin ardından lige çıkmak için oynanan elemeler tam gaz devam etti. LCK'de normal sezonu 7. sırada tamamlayan SANDBOX Gaming, CK 2020 Bahar Mevsimi Normal Sezon lideri Seorabeol Gaming'i eleme maçında 3-0 mağlup ederek Yaz Mevsimi için elinde bulundurduğu slotu kaybetmedi.

SANDBOX Gaming kadrosunda Türk taraftarın yakından tanıdığı isimler yer alıyor. Ülkemizde Lucete ismiyle forma giymiş orta koridor FATE ve hem Galakticos hem de Dark Passage forması giyen Route, bu yıl SANDBOX forması giydi. Aynı zamanda destek oyuncusu GorillA da birçok isim tarafından tanınıyor. Ekip 2020 sezonuna iyi bir başlangıç yapamamış ve normal sezonu 9. sırada tamamlamıştı. Elemelerin ilk turunda Team Dynamics'e 2-0 kaybedip Losers' Bracket'ta Griffin'i 2-0 yenerek ligde kalmak adına son bir şans elde etti.

Rakip Seorabeol Gaming ise CK'in bu yılki en iddialı takımı olarak gösteriliyordu. Kadrosunda Thal, KaKAO, Sangyoon ve Nova gibi tecrübeli isimleri bulunduran Seorabeol, normal sezon aşamasında lider gelmiş ve play-off'lara katılmadan direkt olarak LCK Elemeleri'ne katılmaya hak kazanmıştı. Seorabeol Gaming eleme maçlarının ilk turunda Griffin'i 2-1 yeni finale yükseldi ancak Team Dynamics'e 3-0 kaybederek LCK hayalini bir sonraki tura bıraktı. Bu iki takımın karşılaşmasında gülen taraf 3-0'lık skor ile SANDBOX Gaming oldu.

LCK 2020 Yaz Mevsimi'nde mücadele eden takımlar arasında sadece 1 değişiklik olacak. Gelecek mevsimin heyecanını Flank Fantezi Ligi'nde tahmin yaparak yaşayabilirsiniz. Tahmin yapmak için buraya tıklamanız yeterli! Ligden düşen Griffin yerine Team Dynamics'i izleyeceğiz. Bakalım gelecek mevsim bizleri neler bekliyor?

Photo Credit: SANDBOX Gaming