Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri FunPlus Phoenix, LPL’de üçüncü olmayı başardı!

FunPlus Phoenix, LPL’de üçüncü olmayı başardı!

Üçüncülük maçında Invictus Gaming'i 3-0 ile geçen FunPlus Phoenix, LPL 2020 Bahar Mevsimi'ni üçüncü sırada tamamladı.

1. Maç

Üst koridorda yapılan ikiye ikinin galibi Invictus Gaming oldu ve ilk kan Ning'e gitti. FPX pozisyondan 2 skor çıkararak ufak bir üstünlükle ayrıldı. Doinb'nin ellerindeki Galio erken oyundan 4 skor çıkardı ve bir hayli güçlendi.  TheShy'ın üstüne oynayan ekip amacına ulaştı ve yıldız üst koridoru maçtan düşürdü. Yapılan her savaşı kazanan FunPlus Phoenix rakibini Vadi'den sildi diyebiliriz. IG hiçbir hamleye cevap veremedi ve mücadele 28 dakikadanın ardından son buldu. 

2. Maç

Erken oyun kanlı başladı. Ning'i ormanda yakalayan FunPlus Phoenix ilk kanı almayı başardı. Khan 5 dakikada 2 skor buldu ve erken oyunda önemli bir avantaj yakaladı. Invictus Gaming ilginç hamleler yapmaya karar verdi ve önemli hatalar yaptı.İlk maça benzer bir senaryo yaşandı. FPX yine istediğini yapan taraftı ve IG rakibine cevap veremedi. Khan erken oyunda harika bir Aatrox performansı sergiledi ancak geç oyunda pek bir şey yapamadı. Geç oyuna geçerken oyuna yeniden ortak olan IG altın farkını kapadı ancak yapılan en kritik savaşın kazananı yine FunPlus Phoenix oldu. Alt koridorda Lwx'in iyi oyunuyla maçı kapatan ekip seriyi 2-0'a getirdi.

3. Maç

Ning'i bir kez daha yakalamayı başaran FPX ilk kanı aldı. Erken oyunda birçok savaş yapıldı ve eşitlik bozulmadı. Orta  oyunda doğru hamleleri yapan FPX altın farkını 4000'e çıkardı ve maça ağırlığını koydu. Doinb'nin Viktor performansı izleyeme değerdi. Objektiflerin hepsini alan ekip 22 dakikada altın farkını 10000 civarına getirdi ve artık geri dönmesi imkansız bir hale geldi. Invictus Gaming karşılık veremedi ve FPX mücadeleyi 23 dakikada tamamlayarak seriyi kapamayı bildi.

Photo Credit: Riot Games