Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Griffin, LCK’den düştü!

Griffin, LCK’den düştü!

LCK 2020 Yaz Mevsimi Elemeleri'nde SANDBOX Gaming'e kaybeden Griffin, gelecek mevsim CK'de mücadele edecek.

Son yılların en büyük çıkışını yakalayan takımlarından biri olmayı başaran Kore merkezli takım Griffin, 2020'ye ağır yaralar alarak başladı. Geçtiğimiz aylarda yönetim ve takım içinde yaşanan problemlerin ardından gündeme gelen organizasyon sezon başında büyük kan kaybetti. Chovy, Doran ve Lehends ile yolların ayrılmasının ardından kötü bir mevsim geçiren Griffin, LCK'den düşmemek için çıktığı eleme maçlarını kaybetti ve CK'e düştü.

LCK 2020 Bahar Mevsimi'nde çıktığı 18 maçta 5 galibiyet 13 mağlubiyet alan Griffin normal sezonu son sırada tamamladı. Bu sebeple ligden düşmemek için eleme maçlarına çıkan ekip ilk turda Seorabeol Gaming'e 2-1 kaybetti. Bir şansı daha bulunan ekip Losers Bracket turunda SANDBOX Gaming'e diş geçiremedi ve Vadi'den 2-0 mağlup ayrıldı. Bu sonuçların ardından takımın lig düşmesi kesinleşti.

Griffin, sezon başında yaşadığı problemlere rağmen Tarzan, Sword ve Viper gibi isimleri kadroda tutmayı başardı. Bu isimlerin yanına yakından tanıdığımız Untara, Naehyun ve koç olarak GBM gibi isimleri kadrosuna kattı. Play-off'lar için Wadid ile anlaştı ancak çareyi bulamadı. Gelecek mevsim CK'de mücadele etmesi kesinleşti.

Team Dynamics LCK'e çıkmayı garantilerken son biletin sahibi yarın belli olacak. 

Photo Credit: Griffin